בכירי המטה בקבוצת IDB לא יקבלו מענקים בעבור שנת 2011

בנוסף צפויה הורדה משמעותית עד כדי הורדה בכלל של הבונוסים השנתיים בחברות הבנות של הקבוצה, כגון סלקום, שופרסל ועוד
 | 
הבונוסים נחתכים
דנקנר מצמצם עלויות אחרי עוד שנה קשה: הוקפאו הבונוסים לשנת 2011 לבכירי כל חברות המטה של קבוצת IDB, כולל אלו של אי.די.בי אחזקות, אי.די.בי פיתוח, דסק"ש, כלל תעשיות וכור.

נציין כי מדובר בשנה שלישית ברציפות בה נמנע המנכ"ל נוחי דנקנר מחלוקת הבונוס לעצמו ולבכירי החברה, אבי פישר וצבי לבנת המכהנים כמשנים לו. אך השנה הם לא לבד, מאחר ולהחלטה הנוכחית למניעת הבונוסים מצורפים גם בכירים נוספים בקבוצה ובהם מנכ"ל DB אחזקות, חיים גבריאלי, יו"ר כור, ליאור חנס, עמי אראל, המשמש כנשיא ומנהל עסקים ראשי בדסקונט השקעות ומנהלים נוספים בקבוצה.

בנוסף צפויה הורדה משמעותית עד כדי הורדה בכלל של הבונוסים השנתיים בחברות הבנות של הקבוצה, כגון סלקום, שופרסל ועוד.

נציין כי בשבוע החולף השלימה הקבוצה גיוס הון בסך של 321 מיליון שקל, אך כספים אלו מיועדים לתשלום ההתחייבויות של הקבוצה למחזיקי האג"ח עוד השנה.

הקבוצה שספגה פגיעה קשה בשנה האחרונה בעיקר כתוצאה מהפסדים על השקעותיה בבנק השוויצרי קרדיט סוויס, עושה בתקופה האחרונה מאמצים גדולים להגדיל את מקורות ההון שלה ואת נזילותה, ביניהם נציין את מכירת השליטה בחברת מכתשים אגן לסינים, מכירת חברת משאב למשפחת לבנת, בחינת מיזוג בין כור לדסק"ש ומהלכים נוספים למיחזור חובות הקבוצה.

נציין כי הקבוצה גם עמדה במרכז העניין של ועדת הריכוזיות שמסקנותיה הסופיות הוצגו בשבוע שעבר, ובעקבות המסקנות ייאלץ דנקנר לבצע שינויים משמעותיים במבנה הפירמדיאלי של הקבוצה ולמכור חלק מהחזקותיה (כלל וכלל פיננסים כבר על המדף).


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה