האם נראה בקרוב זינוק של כ-10% במתכת הזהב?

 |  (1)
זהב, צילום: Getty images Israel
מתכת הזהב רשמה עליה של כמעט 20% מתחילת השנה ואף הספיקה לבחון בחודש שעבר את הרמה הפסיכולוגית של 1,300 דולר לאונקיה, כאשר בתחילת חודש מאי נקבע מחיר הזהב על 1294.7 דולר. אנליסט סחורות מ-איי. אנ. זי בנקיק גרופ (ANZ), דניאל היינס, הצביע על סיבות לכך שהעליות במחיר הזהב צפויות להמשיך ואף לדחוף את מחיר המתכת לרמת ה-1,400 דולר לאונקיה.
היינס ציין את דבריה של נגידת הפד' האמריקני, ג'נט יילן, שהורידו את ציפיות המשקיעים להעלאת ריבית אגרסיבית במהלך השנה הנוכחית, בנוסף לריביות הנמוכות ואף שליליות ביפן ובאירופה כיון, כסיבות להתחזקות במתכת, שכן לזהב ולריבית בשווקים קורולציה שלילית. בדרך כלל כאשר שער הריבית עולה, מחיר הזהב נוטה לרדת, שכן הזהב השקעה בזהב אינה השקעה צוברת ריבית.
סיבה נוספת שמציין היינס לכך שיותר משקיעים פונים להשקעה בזהב, נובעת משנאת הסיכון של המשקיעים הנובעת ממשאל העם בבריטניה לגבי יציאה אפשרית מהאיחוד האירופי (Brexit) - ומכנה את הדבר "רגע פרשת מים של ממש" עבור מתכת הזהב, כאשר יציאה של בריטניה עלולה לדחוף את מחיר הזהב לרמת ה-1,400 דולר לטענתו. נציין כי לפי סקרים אחרונים, הקבוצה שתומכת ב"השראות" בריטניה באיחוד, מובילה בפער קטן על הקבוצה התומכת בעזיבת האיחוד האירופי. במידה והתוצאות הסופיות ישתנו, ואם בריטניה אכן תצא מהאיחוד האירופי, "הקריסה הצפויה בליש"ט הבריטי והתודתיות הרבה בשווקים יביאו לכך שמשקיעים יחפשו נכסים שיהוו חוף מבטחים", כך לדברי היינס.
דבריהם של איי. אנ. זי בנקיק גרופ מגיעים לאחר שיותר ויותר משקיעים מכובדים ממירים את השקעותיהם להשקעות דוביות, ובינהם המשקיע המיליארדר ג'ורס סורוס - שאף אמר בתחילת השנה כי המצב בשווקים מזכיר את המשבר של 2008 - ואף מכר כשליש מהמניות האמריקאיות מקרן ההשקעות שלו, והגדיל את השקעתו במתכת הזהב ובמניות של חברות העוסקות בכריית זהב.
היינס הוסיף כי "מעמדה של מתכת הזהב כהשקעת גידור אל מול באינפלציה צפוי אף הוא לתמוך בביקוש המשקיעים. בעוד שיעור האינפלציה נשאר נמוך באזורים רבים בעולם, סימנים לעליות באינפלציה מתחזקים לאחרונה". עוד אמר היינס  כי הוא מאמין שהעלייה הנוכחית במחיר הנפט עשוי לעלות את הציפיות לאינפלציה במהלך החודשים הקרובים.
נציין כי מתכת הזהב נסחרת היום תמורת 1267 דולר לאונקיה, ואם באמת תזחיתו של היינס תתמש והזהב יגיע לרמת ה-1,400 דולר, מדובר באפסייד של כ-10%. לפי שעה, המתכת נסחרת בירידה קלה של 0.14%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פוטין תמיד מנצח
  YL 10/06/2016 13:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לרוסיה מאגרי זהב אן סופיים מה שהפסידו בנפט יקבלו ב עליה של מחיר הזהב לסיום נחזור על הבדיחה ביבי הזמין את פוטין לחפש גז ליד מאגר סרדין
  סגור