השופט לאורן קובי - פנה את הדירה במגדלי YOO עד סוף החודש

 |  (3)
אורן קובי, צילום: ענת דניאלי
נשיא בית המשפט המחוזי תל אביב, השופט איתן אורנשטיין, קבע היום (ד') כי אורן קובי יפנה את דירתו במגדלי YOO בתל אביב, לאחר שפלש אליה. על פי ההחלטה, קובי ימסור את החזקה לא יאוחר מתאריך ה-30 בספטמבר בשעה 10:00.
החלטתו של אורנשטיין הנה בעקבות בקשת מפרק אדמה, עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רוה ושות', שפנה לבית המשפט לחייב לפנות את אורן קובי מדירתו במגדלי YOO לאחר שהוחלט על מימוש נכסיו.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
השופט אורנשטיין מציין בהחלטתו כי קובי יכל לפנות לבית המשפט במידה וחשב שישנו פגם בהחלטה למימוש נכסיו: "לאחר שעיינתי בכתבי הטענות נראית בעיני עמדת כונסי הנכסים. לעניין זה אבהיר שעסיקנן בתקיפת החלטה שלפיה התקבלה עתירת הבנק לממש את הבטוחות ובכללן הדירה. ככל שסבור החייב שנפל פגם בהחלטה שומה עליו להשיג על ההחלטה לפי ערכות הערעור. אוסיף שאין עסקינן בשינוי נסיבות שמחייב שינוי החלטה".
"לא למותר לציין שבבעלות החייב דירת מגורים בישוב באר יעקוב וכנטען בבקשה ולא הוכחש. כך שיש לחייב קורת גג והוא אינו נדרש לדיור חלוף, ככל שיש לו זכאות לדיור חלוף כטענתו, לפי שטר המשכנתא. משכך אני נעתר לבקשה ומורה לחייב לפנות את הדירה ולמסור את החזקה בה לכונסי הנכסים", כתב אורנשטיין.
לפי הבקשה של אולמן קובי פלש לדירה לאחר ששוחרר ממעצר בית, וכן אחרי שניתנה החלטה המאשרת מימוש דירה זו במגדלי YOO ודירותיו הנוספות של קובי במגדלי אקירוב ובשוהם. כמו כן, המפרק ביקש שאם קובי לא יפנה את דירתו הוא יפונה בסיוע משטרת משטרת ישראל. "התנהלותו זו של החייב הנה בבחינת הוספת חטא על פשע. דווקא בנסיבותיו הקשות והחמורות של תיק זה, מצופה היה מהחייב לשתף פעולה עם כונסי הנכסים בפעולות המימוש ולכל הפחות להימנע מעשיית דין עצמי תוך התעלמות מהחלטותיו של בית המשפט הנכבד", כתב אולמן בבקשה. 
נזכיר כי פרשת אדמה החלה לפני למעלה מארבעה חודשים, אז העלו לקוחות של החברה טענות קשות כנגד בעל השליטה בחברה, אורן קובי, ובמהרה הוגשו בקשות פירוק נגד החברה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. לבסוף בית המשפט קבע צו כינוס לנכסיו של אורן קובי ופירוק קבוצת החברות בבעלותו. כמו כן, אורן קובי שהה במעצר ולאחר מכן שוחרר למעצר בית שהסתיים בתחילת החודש וזאת לאור החשד שעשה שימוש בכספי הלקוחות בהיקף של למעלה מ-20 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  חמור מאוד שופט רחמן
  YL 28/09/2016 16:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אחת הסיבות ל הונאות ענק של הציבור היא רחמנות בית המשפט שלא מחמירה עם חלאות אלא נוהגת בהם ב מידת הרחמים ושאלתי היכן רחמי בית המשט על הציבור
  סגור
 • 2.
  טוב ,קין ונחש זה 43 , הבל וחוה זה 19 , בגימטריה נכונה
  בא 28/09/2016 16:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפי מספרי האותיות מ1 עד 22 , הפסיכופטים מושחתים כמו הנחש מלידה .
  סגור
 • 1.
  עוד פסיכופט,כדאי שתלמדו לזהות אותם , או שתדפקו אותם
  בא 28/09/2016 15:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  או שהם ידפקו אתכם , כמו האחים קין והבל מספר בראשית , זה ממש לא חדש. הגיע הזמן שהבל ינצח .
  סגור