אושרה להפקדה שכונת ענק של כמעט 10 אלף דירות עם אטרקציה תיירותית

בשכונה יוקמו בניינים של 14-16 קומות וגמיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר
 | 
(7)
נדל"ן, צילום: Bizportal
שכונת ענק באשקלון - רשות מקרקעי ישראל אישרה היום (ג') להפקדה תוכנית להקמת 9,500 יח"ד חדשות, באמצעות הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) של משרד הפנים. התכנית כוללת בנוסף לשכונת המגורים הגדולה גם תכנון של כמיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר, ופארק נרחב לשימוש הציבור בחלקה המערבי. 
השכונה החדשה תפותח בחטיבת הקרקע הפנויה אשר נותרה בחלקה הצפוני מזרחי של אשקלון בשטח של כ- 4,238  דונם.  צפיפות הבנייה הממוצעת בשכונה תהיה
גבוהה - עד 14 יח"ד לדונם, ותבוא לידי ביטוי בהקמת בניינים בגובה של 14-16 קומות ובצפיפות נמוכה עם יח"ד גדולות של 5-6 חדרים משולבות בדירות גן.
 
ייחודה של התכנית הוא בסמיכות התכנית לפארק עיר היין המתאפיין בשרידים מרשימים של מפעל לייצור יין. הפארק ממוקם על צומת דרכים ירוקה עם ערכים ארכיאולוגיים ותיירותיים אשר מהווה דופן ירוקה ופתוחה וחיץ בין העיר הקיימת לתכנית המוצעת.
התכנית המוצעת מתוכננת על בסיס ציר עירוני ראשי משולב במסחר ושדרת הולכי רגל המאפשרת הליכה במרחקים קצרים ונוחים וכן מאפשרת חיבור לאזור התעסוקה ולים מבלי שתנועת כלי הרכב של העיר תעבור דרכה.
פארק היין הוא חלק מתכניות הפיתוח של שכונת עיר היין אשר  שטחה כ- 450 דונם. בשל מיקומו הייחודי ברמה הארצית, האזורית והמקומית, עתיד הפארק לשמש כמנוף עירוני, הממצב את העיר בכלל, ואת צפונה בפרט, ומעלה את האטרקטיביות, ההיצע והביקוש של העיר, תוך דגש על המורשת היסטורית של אשקלון כבירת יין ארצית, כמרכז חקלאי, וכשער לפארק ניצנים - אזור טבע ערכי. זאת תוך קידום אורח חיים עירוני מקיים, פעיל ובריא.
בתכנית תשולב תחנת רכבת חדשה בגבול המזרחי של התכנית ובצמוד למסילת הרכבת, תחנת הרכבת תהיה חלק ממרכז תחבורתי שיכיל אזורי מסחר ותחנת אוטובוסים מרכזית.
אזור התעסוקה הצפון מזרחי ששטחו כ 800 דונם מהווה חלק ממערך אזורי התעסוקה והתעשייה שממוקמים בחלקה המזרחי של אשקלון בסמוך לכביש מס' 4. אזורי התעסוקה אמורים לספק שירותים ותעסוקה לאוכלוסיית אשקלון ולאוכלוסיית הערים והישובים הסובבים אותה.
רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ברשות מקרקעי ישראל, האחראי על קידום התכנית, ציין כי מדובר בתכנית חשובה מאוד שתרומתה נכבדת הן למכלול הביקוש למגורים והן באופן נקודתי לאזור אשקלון שיהפוך באמצעותה ובאמצעות הסכם הגג המתוכנן לעיר אשקלון, למוקד משיכה בהיבטים רבים.  בנוסף, התכנית מחזקת את אשקלון כמרכז תחבורתי ונגיש למרכז הארץ ותהפוך את השכונה החדשה  למחוללת  צמיחה.  התכנית תוכננה וקודמה ע"י חברה מתכננת ארמון אדריכלים.

תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שטיפת מוח על עליית מחירים
  אחד שיודע 21/04/2015 14:47
  הגב לתגובה זו
  3 2
  אין ספק שעליית המחירים נובעת קודם כל מהחזירות של אנשים והצורך לקנות דירה חדשה בכל מחיר. אם לא היה את זה המחירים הו עולים אבל לא כמו שהם עלו ברמה המטורפת הזו. הבנייה הולכת וגדלה ובתור אחד שמתעסק המון עם נדלן אני אומר לכם שהמחירים ממש לא עולים כמו שהרבה אנשים מנסים להראות אלא מתאזנים ואפילו חלקים יורדים ותבדקו את זה באמת ואל תסתמכו על אתרים כאלה ואחרים. העניין הוא שלאנשים לא טוב עם זה שנכסים יורדים אז הם מנסים להחריש את זה. בכל מקרה בשורה התחתונה אני שקלתי לקנות דירה להשקעה ורדתי מזה כי אני חושב שממש בקרוב (סוף 2015-תחלת 2016) תהיה ירידה בחדה המחירים של הדירות. תבינו הריבית לא תשאר נמוכה לעד היא תעלה בסופו של דבר, לדבר זה יהיה אפשט כפול של הורדת הביקוש ופגיעה באלו שכבר מחזיקים משכנתא, מה שיוצא דירות רבות למכירה של כונס נכסים. תוסיפו לזה את החוסר כדאיות של משקיעים שכרב מחזיקים ותראו הצפה של דירות. תוסיפו גם את ה שאנשים כבר כמעט בקצה גבול היכולת מבחינה כספית ותקבלו ירידה. כמובן שיש את עניין החבר'ה מצרפת אבל עדיין זה לא יחזיק לאורך זמן אלא הבלחות. הירידות כבר החלו אני ממליץ לא לקנות.
  סגור
 • לאחד שלא יודע ,הורדת ריבית גרמה לזה ,וגם זה שלא בונים
  בא 21/04/2015 15:26
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מספיק דירות ויש שוק סגור בלי תחרות של קבלנים מחול .
  סגור
 • סליחה פרופסור
  אחד שיודע 21/04/2015 18:03
  הגב לתגובה זו
  2 4
  ואו, אתה חשבת על זה לבד ? שוק סגור? פשש מרשים. הפרס נובל בדרך
  סגור
 • 2.
  זה לא הועדה שהמציא לפיד, אחרי שהוד"לים של ביבי כשלו? (ל"ת)
  שאלה 21/04/2015 13:49
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • לא
  נועם 21/04/2015 15:50
  הגב לתגובה זו
  2 1
  לפיד היה באוצר ו האוצר לא אחראי על המינהל
  סגור
 • 1.
  בסין בונים שכונות של מאה אלף דירות בשנה ,בלי לכתוב על
  בא 21/04/2015 13:35
  הגב לתגובה זו
  4 2
  זה בעיתון , איזו מדינה פתטית ועלובה .
  סגור
 • בין היא תת יבשת
  דוד 22/04/2015 20:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סין עצומה , מספר האנשים בה מטור ועלות הבנייה אפסית נראה לי שקיבלת את כל הנתונים החשובים
  סגור