הדולר היציג נקבע ללא שינוי: מתחזק כעת בשיעור קל מול השקל והאירו

הדולר היציג נקבע ברמה של 3.734 שקלים וגם האירו נותר ללא שינוי ברמה של 5.498 שקלים. בעולם נסחר הדולר ברמה של 1.468 דולרים לאירו
|
הדולר היציג נקבע ללא שינוי: מתחזק כעת בשיעור קל מול השקל והאירו

הדולר נסחר ביציבות בארץ ובעולם, לאחר שבכיר בפדרל ריזרב רמז אתמול שהסיכוי שהעלאות הריבית בארה"ב יתרחשו "מוקדם מההערכות ולא מאוחר" גבוה. הדולר היציג נקבע ברמה של 3.734 שקלים וגם האירו נותר ללא שינוי ברמה של 5.498 שקלים. בעולם נסחר הדולר בעליה של 0.2% לרמה של 1.468 דולרים לאירו.

הדולר התקדם אמש מול 12 מתוך 16 מטבעות מרכזיים לאחר שתומס הואניג, נשיא הפד של קנזס סיטי, אמר בדנבר כי "גם אם נתחיל להעלות את שיעורי הריבית היום, הרבה זמן יעבור עד שהמדיניות המוניטארית תיחשב לנייטראלית או מצמצמת. וזה לא יפגע בסיכויי הצמיחה של הכלכלה האמריקנית, להערכתי".

בזירת המאקרו פורסם היום כי הכלכלה האירופאית התכווצה ברבעון השני יותר מהערכות המוקדמות לאחר שההוצאה הצרכנית, ההשקעות והייצוא מהיבשת היו חלשים יותר מהתחזיות. התוצר המקומי הגולמי ב-16 מדינות האירו נפל ב-0.2% בהשוואה לרבעון הראשון בו צנח ב-2.5%, כך דיווחה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה באיחוד האירופאי. הירידה הייתה חדה יותר מהערכה הראשונית שפורסמה ב-2 בספטמבר לירידה של 0.1%. נציין, כי בהשוואה לשנה שעברה, התמ"ג ירד ב-4.8% ברבעון השני זאת לעומת תחזית מוקדמת לירידה של 4.7%.

מחברת איזי-פורקס נמסר כי החלשות הדולר בעולם הצליחה למתן את השפעת התערבות שקנה דולרים בכמות קטנה יחסית. בנק ישראל יכול למתן את התחזקות הדולר מול השקל אך לא לשנות את מגמת המסחר בדולר בעולם כך שהמשך היחלשות הדולר תתבטא גם מול המטבע המקומי.

נזכיר כי סטנלי פישר, נגיד הבנק המרכזי בישראל, עשה אתמול את מה שלא עשה בשבועות האחרונים ומתערב במסחר במט"ח. פישר ביצע לפני דקות אחדות רכישות והקפיץ את שער הדולר לאזור ה-3.74. ההערכות הן שב3ק ישראל הזרים פקודות קניה בהיקף של כ-200 מיליון דולר.

הפעם האחרונה בה פישר התערב הייתה ב-16 בספטמבר, אז הקפיץ פישר את הדולר עד לרמה של 3.76 שקלים, זאת לאחר שרכש דולרים בסכום של 100-200 מיליון דולר. לאחר מכן טיפס הדולר עד לרמה של 3.77 שקלים (בסוף ספטמבר) אך מאז הוא נחלש.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות