יום שקט בשוק המט"ח: הדולר נחלש בכ-0.13%, הסוחרים האמריקנים בחופשה

הדולר נחלש ב-0.13% לרמה של 3.756 שקלים ואילו האירו מתחזק ב-0.4% לרמה של 5.39 שקלים
|
יום שקט בשוק המט"ח: הדולר נחלש בכ-0.13%, הסוחרים האמריקנים בחופשה

הדולר איבד ביום שני גובה מול האירו והשקל בעוד חופשת סוף השבוע המוארכת של הסוחרים האמריקנים עומדת להסתיים. הדולר נחלש ב-0.13% ושערו היציג נקבע על 3.756 שקלים ואילו האירו התחזק ב-0.4% לרמה של 5.39 שקלים. בעולם מתחזק האירו ב-0.2% לרמה של 1.433 דולרים.

"פישר לא יכול להתגבר על הכוחות העולמיים. אולי באמת צריך לקבע את המטבע בשער של 4 שקלים או משהו דומה בכדי לתמוך ביצוא וזהו", אמר ל-Bizportal סוחר בחדר עסקאות באחד הבנקים.

המסחר היומי היה היום רגוע יחסית לאור כך שבארה"ב לא מתקיים מסחר בשוקי ההון ברקע לחופשת "יום העבודה".

היום פורסמו הפרוטוקולים מדיוני הריבית בבנק ישראל, מהם עולה כי החלטת העלאת הריבית לחודש ספטמבר בבנק ישראל התקבלה בפה אחד. עם זאת, בין חברי ההנהלה המייעצים לנגיד הבנק, הפרופ' סטנלי פישר, היה אחד שטען כי העלאה חדה יותר נחוצה, אך רק באופן חד פעמי.

ב-24 באוגוסט הועלתה ב-0.25% לרמה של 0.75%. ארבעה חברי הנהלה המשתתפים בדיון המליצו לנגיד לעלות את ריבית בנק ישראל, שלושה המליצו לעלותה ב-0.25%, וחבר הנהלה אחד המליץ להעלותה ב-0.5%. כך עולה מהפרוטוקולים של ישיבת הריבית שהתפרסמו היום (ב').

בבנק ישראל ציינו כי סימני ההתאוששות מתרבים אך באותו הזמן הפעילות עדיין ברמה נמוכה, פער התוצר צפוי להמשיך ולהתרחב והאבטלה תמשיך לעלות בחודשים הקרובים. יתרה מזאת, קיימת אי ודאות רבה לגבי המידה בה ההתאוששות תתמיד. בפרט, הובע חשש כי הכלכלה האמריקנית, המשפיעה באופן ניכר על הייצוא הישראלי, תתאושש במועד מאוחר יותר מן ההערכות הרווחות בשווקים.

נציין כי אתמול דיווח בנק ישראל כי יתרות מטבע החוץ הסתכמו בסוף חודש אוגוסט 2009 בכ-56.4 מיליארד דולר, גידול של כ-4.3 מיליארד דולר לעומת סוף החודש הקודם. בנק ישראל היה "אחראי" לכ-4.07 מיליארד דולר מהעליה ביתרות עקב ההתערבות שלו במסחר, והשאר נובע משיערוך יתרות מטבע חוץ והכנסות בסך כ- 241 מיליון דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות