הדולר נבלם ב-4.25 שקלים וירד: "רמת ההתנגדות משמעותית מאוד בטווח הקצר"

כך אומרים כמעט כל האנליסטים בשוק. הדולר היציג נקבע בירידה של 0.35% ל-4.233 שקלים והאירו נחלש ב-1.24% ל-5.56 שקלים
|
הדולר נבלם ב-4.25 שקלים וירד: "רמת ההתנגדות משמעותית מאוד בטווח הקצר"

התפרצות שפעת החזירים במקסיקו, ובעיקר החששות ממגפה עולמית שתקטול עשרות אלפי בני אדם או יותר, הביאו להתחזקות של היין היפני וגם הדולר האמריקני מול האירו ומטבעות נוספים בפתיחת שבוע המסחר במטבעות.

גם השקל נחלש בבוקר אולם לאחר מכן התהפכה המגמה והמטבע המקומי עבר להתחזקות מול האירו, כשנתקל ברמת ההתנגדות המשמעותית ב-4.25 שקלים. נציין כי כמעט כל הסוחרים והאנליסטים בשוק המט"ח מציינים את רמת ה-4.25 שקלים כמשמעותית בטווח הקצר.

נזכיר כי היום יפרסם , ב-17:30, את עיקרי המדיניות המוניטארית לחודש הבא. הריבית, בכל אופן, צפויה להישאר ללא שינוי ברמת שפל היסטורית של 0.5%.

"הסנטימנט בשווקים נוטה שוב לצד הפסימי. זה אומר שהיין היפני וגם הדולר עשויים להתחזק היום ובימים הקרובים", אמר לבלומברג דאיסוקו אונו, מנהל חדר מסחר במט"ח בטוקיו.

כלכלני בנק לאומי מציינים בסקירתם השבועית כי "על רקע ההתפתחויות האחרונות במסחר, בטווח הקצר הדולר ייסחר בנטייה להיחלשות, בעיקר על רקע הסנטימנט השלילי כלפיו לנוכח השלכות הגידול בגירעון התקציבי והעליות הנרשמות בוול-סטריט. באשר לטווח הבינוני, יש לצפות כי מגמת התחזקות הדולר, שהחלה בחודש אפריל 2008, תימשך".

התחזקות זו של הדולר תיתמך בעיקר בשוויו על פי שוויון כוח הקנייה, צמצום נמשך בגירעונות הסחר האמריקניים ורמת חוסר הוודאות הכלכלית הגבוהה, אשר חרף העליות האחרונות בבורסות צפויה כנראה ללוות אותנו גם בחודשים הקרובים, מציינים בלאומי.

הדולר היציג נקבע בירידה של 0.35% ל-4.233 שקלים והאירו נחלש ב-1.24% ל-5.56 שקלים. נציין כי לאחר קביעת השער היציג שב הדולר ומתחזק מעבר ל-4.25 שקלים. בעולם מתחזק הדולר מול האירו ב-1.1% לרמה של 1.3105 דולר לאירו ונחלש ב-0.12% לרמה של 96.68 יין לדולר.

באיזי-פורקס מציינים כי בשבוע שעבר, כפי שניתן היה לצפות, הדולר המשיך לדרוך במקום. מבין אפשרויות ההפוגה, ההפוגה שמתממשת היא השורית ביותר האפשרית. ישנה אפשרות שמגמת העלייה של הדולר תתחדש בקרוב. מהלך של הדולר מעל 4.25 ילמד על המשך מגמת העליה. ההתנגדות האופקית היא אומנם קרובה (4.30-4.35) אבל ישנה אפשרות שהדולר יעלה מעליה (לאזור ה-4.40 בשלב ראשון). תמיכה לטווח הקצר ב-4.10 ותמיכה קריטית לטווח הבינוני ארוך ב-4.02 שקל לדולר.

אורן שיבת, ומנהל מחלקת המחקר בחברת GO FOREX אומר כי אם תפרץ ההתנגדות ברמה של 4.25 שקלים לדולר נצפה לתנועה עד רמות מחיר 4.35/4.4 שקל לדולר. מנגד, אם תישבר למטה התמיכה ב-4.17 שקלים נצפה לתנועה עד רמות מחיר 4.08 שקל לדולר. מומלץ להצטרף בקניית הדולר מעל ל-4.25 כאשר היעד הינו 4.35 שקל לדולר.

מחברת פינוטק נמסר כי היין והדולר קיפצו הבוקר כנגד הפזו המקסיקני לנוכח דאגה הולכת וגדלה בנוגע להתפשטותה של שפעת החזירים שגרמה עד כה למותם של 103 איש במקסיקו וגרמה להדבקותם של חולים נוספים בארה"ב ובקנדה. הפזו נפל הבוקר כשני אחוזים תמימים כנגד הדולר בעוד האחרון נופל גם הוא כנגד היין. בינתיים שפעת החזירים כבר נותנת את אותותיה על הדולר האוסטרלי והניו זילנדי שמאבדים מערכיהם כנגד השטר הירוק מחשש שגם מדינות אלו הספיקו "לייבא" את המחלה המידבקת.

השבוע יגיע שטף חדש של דו"חות בארה"ב ובכללם נתוני מאקרו, כולל תמ"ג הרבעון הראשון שאמור להראות כי הכלכלה האמריקנית התכווצה במידה ניכרת. הריבית בארה"ב אינה צפויה להשתנות, אלא להמשיך לעמוד בטווח האפסי, ולכן עיקר החשיבות תעבור לנימוקים של ה'פד' ולמדיניות ההקלה המוניטרית - לרבות רכישות אג"חים מסוג זה או אחר בשוק הפתוח.

השבועיים הקרובים , אם כן, יהיו שבועות השיא האחרונים בעונה, כשבשבוע הקרוב ידווחו 158 חברות במדד ה-S&P 500 כולל חמש חברות במועדון הדאו ג"ונס. שרי האוצר ויושבי-ראש של בנקי מרכזיים ב-7 המדינות המפותחות והמתועשות שנפגשו בסוף השבוע בוושינגטון, מעריכים כי הגרוע שבמיתון עשוי להיות כבר מאחורי כלכלות העולם, אך השיקום עדיין לא הובטח.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות