: "הראלי בדולר אינו מסוגל להמשיך, אינו מתבסס על צמיחה אמיתית"

כלכלני גולדמן זאקס: "יש סיכוי טוב להיפוך כיוון בקרוב". בזירה המקומית השקל התחזק מינורית מול המטבעות הזרים. ספקולציות על QE3 שוב חוזרות לשוק
|
(קרדיט: Getty images Israel)
נתוני המאקרו שפורסמו בחודשים האחרונים והצביעו על צמיחה גבוהה יותר מהצפוי במשק האמריקני משכו משקיעים למטבע האמריקני. הדולר התחזק 5.7% מתחילת השנה מול האירו והוסיף כמעט 5% מהשפל האחרון מול סל המטבעות המובילים בעולם.

בסקירה שהוצאה ללקוחות בגולדמן זאקס טענו הכלכלנים כי הריצה בדולר אינה בת קיימא ואינה מסוגלת לתחזק את העלייה. הנימוק הטכני לכך מסבירים בבית ההשקעות באופי התנועה של המטבע. "התחזקות הדולר האחרונה היתה בעלת בסיס צר מאוד" כתבו בסקירתם.

"כ-55% מהתחזקות הדולר מול סל המטבעות מקורה מול הין היפני. כ-15% מול האירו, 12% מול הריאל הברזילאי ו-7% מול היואן הסיני". במילים אחרות, בגודלמן זאקס לא רואים התחזקות ממשית ורחבה במטבע האמריקני.

בהמשך ההסבר אומרים בגודלמן כי המצב שונה מהתחזקות הדולר של סוף שנות ה-90, אז המשק האמריקני והדולר הובילו את הצמיחה הגלובלית. "עם בסיס תמיכה כל כך חלש, יש סיכוי טוב להיפוך כיוון בקרוב".

בזירה המקומית איבד הדולר הציג 0.03% מול השקל ל-3.734 ואילו האירו היציג נחלש ב-0.1% ל-4.9483 מול השקל. ב-FXCM כתבו היום כי ככל הנראה המסחר בדולר-שקל "צפוי לנוע על פי המגמות הגלובליות".

"התמיכות המשמעותיות לצמד מצויות באזור 3.70-3.72, וכל עוד הצמד מצוי מעל רמה זו הסבירות היא להתחזקותו של הצמד לעבר אזור 3.75-3.76" הסבירו האנליסטים. כמו כן הדגישו ב-FXCM שבנאומים הרבים של בכירי ה'פד' השבוע עשוי הבנק המרכזי להעלות מחדש את אפשרות ה-QE3, עניין שביכותו להזיז את שערי המט"ח.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות