לפיד: "כשבאתי לאוצר הבטיחו שיהיו ספינים, אבל זה כבר מגוחך"

עוד הוסיף לפיד במסגרת פוסט שפירסם בפייסבוק: "התקציב ישים – בפעם הראשונה – את מעמד הביניים במרכז. וגם את מעמד הביניים של העתיד".
 |  (10)
יאיר לפיד
הגזירות הכלכליות הצפויות בתקציב המדינה לשנת 2013 עומדות מאז כיננונה של הממשלה החדשה במוקד השיח הציבורי. רק אתמול חשף משרד האוצר כי ברבעון הראשון של 2013 נרשם גירעון של 4.6 מיליארד שקל בהשוואה לגירעון של 1.6 מיליארד שקל בלבד אשתקד. לפי ההערכות הרווחות בשוק, שורת הקיצוצים והגזירות כוללת גם את העלאת שכר הלימוד של הסטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה.

כוונה זו של האוצר עוררה מן הסתם תרעומת רבה בקרב התאחדות הסטודנטים בישראל. יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, אורי רשטיק, ציין במסגרת ראיון לעיתון "ידיעות אחרונות" כי גורמים באוצר הבהירו כי הם מתכוונים להעלות את שכר הלימוד באופן חד צדדי ב-20%. בנוסף, הוסיף רשטיק כי באוצר הציגו אולימטום לסטודנטים לפיו היה ואלה יתנגדו למהלך, הרי שיבוצע קיצוץ בתקציב ההשכלה הגבוהה בהיקף של כמיליארד שקל.

שר האוצר, יאיר לפיד, לא נותר חייב והגיב לדברים במסגרת פוסט שפירסם ברשת הפייסבוק: "סטודנטים יקרים, עושים עליכם סיבוב. למה סיבוב? כי קמתי היום בבוקר והתברר לי שהוכרזה מלחמה נגד קיצוץ שמעולם לא היה. כשבאתי לאוצר הבטיחו לי שיהיו לא מעט ספינים, אבל זה כבר מגוחך. איש לא החליט להעלות את שכר הסטודנטים, אין שום אולטימטום באוויר, ואילו חשבתי שהולכים לפגוע בסטודנטים הייתי נוסע אלי הביתה כדי להפגין נגד עצמי בעצמי".

לפיד העלה השערה לגבי הכוונות של ארגוני הסטודנטים: "אז למה נציגי התאחדות הסטודנטים פרסמו את זה? כדי שאני אאלץ להכחיש ואז הם יוכלו לומר שהם כופפו אותי. זה קצת עצוב שדווקא נציגי הציבור הכי צעיר במדינה משתמשים בטריקים של הפוליטיקה הכי ישנה".

עוד הוסיף לפיד כי "כמו שאתם יודעים, התקציב הקרוב ישים את האדם העובד במרכז. לא רק את ריקי כהן, אלא גם את הבן שלה, שרוצה ללמוד הנדסת מחשבים.כי סטודנט שעובד בעבודה זמנית ומכין את הבסיס האקדמי לחייו המקצועיים, הוא הליבה של חזון האדם העובד שאנחנו מובילים היום.
הוא מעמד הביניים של מחר.הוא השדרה המרכזית שהמשק יישען עליה בעוד שנתיים או שלוש, כשהוא יסיים ללמוד וייכנס לשוק העבודה. הוא האיש שאני רוצה לעזור לו".

לסיום, התייחס לפיד לתקציב העומד בפתח: "התקציב הקרוב לא יהיה קל, וכולנו נצטרך להתגייס. אבל הוא יהיה התקציב שישים – בפעם הראשונה – את מעמד הביניים במרכז. וגם את מעמד הביניים של העתיד".

תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  ככה זה כשמנהלים את האוצר דרך הפייסבוק. תמשיך ככה (ל"ת)
  יחימוביץ 10/04/2013 00:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  תשתתף גם ואתה וחבריך בקיצוץ. תנו דוגמא!
  ירון 09/04/2013 16:09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למה ח"כ צריך להרוויח כ-40 אלף שקל בחודש? לא נראה לך מוגזם מדי? זאת כבר לא ריקי מחדרה, זה "השוחטים" מירושלים!
  סגור
 • 7.
  חזון האדם העובד. אהבתי!!!
  כל הכבוד יאיר 09/04/2013 15:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כולם צריכים למצות את כושר ההשתכרות שלהם. מי שלא עובד לא אוכל. אם כולם עובדים ניתן לעזור לחלשים באמת באמצעות מס הכנסה שלילי, ארוחות חמות בביה"ס ויום לימודים ארוך ולא צריך קצבאות ילדים. תרבות של עבודה ויצרנות.
  סגור
 • 6.
  הכסף בפנסיה התקציבית! שיתחילו גם הם לשלם!
  ליאור 09/04/2013 14:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עובדי המדינה הותיקים מרחוויחים מספיק טוב בכדי להפריש את חלקם לפנסיה ! לא ייתכן כי הציבור ישא בנטל של 100 מהפנסיה שלהם!
  סגור
 • 5.
  איפה מאה ימי חסד
  עע 09/04/2013 13:59
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יאיר לפיד בקושי כמה ימים בתפקיד וכבר יש כוחות שמחפשים איך להפיל אותו. נטפלים לכל מילה ועושים ממנה מטעמים. אולי אני לא מסכים עם דעותיו לגבי כלכלה אבל מה שקורה פה זה פשוט מגוחך.
  סגור
 • 4.
  על לפיד יעשה מה נדרש-עגלה בבוץ-על כולנו לחלץ
  דוד-ים 09/04/2013 13:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .נציג מרץ אומר איפה שר אוצר{הוא וחבריו טרם זומנו לבדיקה הנזק רציני גרמו לפינה קטנה} === כן לפיד עובד והם אינם במגרש נוח להם לבקר ולנבוח - מי כן אחראי הוא זה יעשה 2.יש חוב רציני-לברמן אמר-10%כדור שלג יתחיל מלמלה על כל המשק-קטן ישלם פחות גדול ישלם יותר 3.כן גברת ריקי-הקופה בטעות נתן יותר-מ-7000 עכשיו עליו לתקן-- ראתם ערוץ-10כמה כהן הביא וכולם משתכרים במשך פחות ממה שצינתי 4.גברת שוש-תוכנית זוזו אמרה איך שילטון נכנע לאיומי עובדי חשמל- עכשיו אנו בתקוה ממשל חזק יטפל בכולם כולל קרן השתלמות-זה מתנה כיום-מדינה חולה גמרנו בהטבות מתנות-- נגמרו ימים כל משפחה כמה מכוניות גם סטודנטים-יתנו להם הלואה כמו בבנק עם ערבים כי אם לא אנו ניתקן לעצמינו אפ אחד לא אין לנו דודים עשירים-כן יש לנו שיקום ואויב מתוחכם- בדיוק מה היה בגרמניה--אמרתי אם לא אנו נירפה עצמינו אפ אחד לא יבאו לעזרתינו--עובדות אומר-65שנה כך תמיד ירקו ויורקים ומלכלכים עלינו--וזה לא חדש
  סגור
 • בשביל זה היה אפשר להיסתפק בשטייניץ. ולא למכור לוקשים (ל"ת)
  יחימוביץ 10/04/2013 00:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  דגל
  sush 09/04/2013 13:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מאוד מקווה שמה שחרות על דגלך צדק ושוויון ככתוב עשה למען בוחריך עשה למען ענייך עשה ועל תמחוק את דגלך אלה אם סיסמאותיך צבועים בצבעי מים שיחזיקו מעמד עד לגשם הראשון...
  סגור
 • 2.
  שווה בדיקה
  sush 09/04/2013 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפני שאתה מקזז למסכנים את הלחם האחיד תבדוק את אלו אוכלי החינם שמרווחים מעל למאה אלף שקלים בחודש כל משרה כזאת שווה מאות ככרות לחם לפחות תרגיע להם את הבטן ...
  סגור
 • 1.
  עובדים עליך יאיר
  חזי 09/04/2013 13:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אל תשים לב לספינים. השתמש ביועצים, בנה תוכנית שלך ואז הצג אותה.אל תשכח להתייעץ גם עם פרופסור ברנע.
  סגור