דויטשה בנק בתחזית ל-2008: הכלכלה הגלובלית תישאר מעל המים

כלכלני בנק ההשקעות הגרמני פותחים את סקירתם על תחזית הצמיחה העולמית לשנת 2008: "מעונן חלקית עם סיכון לסופת רעמים". צופים, כי הבנקים המרכזיים ינטרלו את רוב האפקטים הנובעים מהרעה בשוק הנדל"ן והצטמקות בשוק האשראי
|
דויטשה בנק בתחזית ל-2008: הכלכלה הגלובלית תישאר מעל המים

"למרות הירידות בשוק הנדל"ן האמריקני והתהפוכות בשוקי האשראי הגלובליים הציפיות שלנו לצמיחת התוצר המקומי הגולמי העולמי לשנה הבאה כמעט ולא השתנתה מאז הערכותינו הקודמות בספטמבר", כך פותחים כלכלני דויטשה בנק את סקירתם על הכלכלה העולמית.

באותו הזמן, מנסים לענות בענק ההשקעות, איך ניתן להציג תחזית אופטימית לכלכלה העולמית לשנת 2008 במקביל לפרסום האחרון של הערכותיהם, כי הסיכון למיתון עולמי עומד על אחד לשלוש. "התשובה לכך נמצאת בתוך האמונה שלנו בגמישות הכלכלה העולמית והציפיות שלנו בנוגע לכיוון והיעילות של המדיניות הכלכלית של מדינות העולם בשנה הבאה", אומרים הכלכלנים.

ראשית, רואים בבנק בבנייתם של הגורמים המייצבים של הכלכלה הבינלאומית והשווקים הפיננסים הגלובליים כחלק העוזר לקזז את האפקטים השלילים בהוצאות הנובעים מה"שוק" של מחירי הנפט הגבוהים.

שנית, בזמן שהסיכונים המשמעותיים כלפי מטה נמשכים, כאשר לוקחים בחשבון את ההתפתחויות האחרונות במחירי הבתים באירופה ובארה"ב, אומרים הכלכלנים, כי רובו של התיקון כלפי מטה, ברמת השקעות המקומיים, כבר התרחש בארה"ב ובאירופה ישנם פחות עדויות של היבנות מחדש של המשבר כדי להתחיל עם תיקון רחב.

שלישית, בדויטשה בנק ממשיכים להאמין בבנקים המרכזיים ואומרים "אנחנו צופיים כי הבנקים המרכזיים ינטרלו את רוב האפקטים הנובעים מהרעה בשוק הנדל"ן והצטמקות בשוק האשראי, וישמרו על הכלכלה הגלובלית מעל המים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות