רפורמה בסיעוד – על מה בעצם מדובר?

 | 
קשישים, צילום: Pixabay
אוכלוסיית הקשישים בארצנו מתמודדת עם קשיים ומציאות מורכב על בסיס יום יומי וכמעט בכל התחומים החברתיים, הכלכליים והסביבתיים. בכדי לקהל על חייהם ולשמש כעזר עבורם ועבור צרכיהם ורצונותיהם, המוסד לביטוח לאומי החל ברפורמה חדשה לשנת 2019 אשר אושרה ומטרתה העיקרית להעניק זכאות לקשישים הזקוקים לעזרה טיפולית או כספית.
בכדי לדעת האם אתם או יקירכם זכאים לקבל סיוע כזה או אחר עליכם תחילה להבין מה הם הפרמטרים אותם בוחנים במוסד לביטוח לאומי. רפורמה בסיעוד מייצרת אפקט חיובי ועוצמתי וסעיפיה מסוגלים לשנות לחלוטין את חייהם של רבים מאוכלוסיית הקשישים במדינת ישראל.
אז מה הם עיקרי הרפורמה?
בעבר, רפורמת הסיעוד הייתה מורכבת משלושה סעיפים עיקריים שאינם כיסו את כל הרבדים המשמעותיים בחייהם של הקשישים. ברפורמה החדשה, נוספו כבר שלושה סעיפים נוספים, כלומר מדובר על רפורמה מתוקנת בעלת 6 סעיפים.
הרמות השונות של הסעיפים יוצרות טווח רחב יותר של זכאות עבור הקשישים ומבצעות סדר בכמות השעות הטיפוליות שקשיש זקוק להם במהלך השבוע ומה המלגה הכספית לה הוא זכאי.
כאמור, רמות הזכאות נעות בין דרגה 1-6. לדוגמא, דרגה אחת משמעותה בין 2.5-3 נקודות זכות שנקבעות על פי מבחן התלות. עבור זכאים קיימים מדובר על 9.75 שעות טיפול שבועיות ועבור זכאים חדשים מדובר על 5.5 שעות טיפול שבועיות. ככל שהקשיש בעל נקודות תלות גבוהות יותר (10.5 זה המקסימום), כך מוגברות שעות הטיפול.
בנוסף לתמיכה בצורת שעות הטיפול, ישנו גם סיוע כספי אשר נועד לעזור לקשיש לתמוך כלכלית בכל הוצאותיו. דרגה 1 מאפשרת זכאות לגמלה כספית בהיקף של 1,470 ₪ לחודש.  
נתונים סטטיסטיים
המתווה החדש עבור רפורמה בסיעוד מאפשר תקציב גדול והרחבת שירותים בסך של מיליארד ₪ בשנה. הגופים האחראים על התקציב הזה הם משרד הבריאות, משרד העבודה והרווחה וכמובן המוסד לביטוח לאומי.
בנוסף, עד היום בקרב אוכלוסיית הקשישים נמנים כ-200 אלף מבוגרים מעל גיל 60 שקופות החולים סירבו בתוקף ובצורה חד משמעית לקלוט אותם למערכת הבריאותית שלהם. בעקבות הרפורמה החדשה, קבעה רשות שוק ההון שעל קופות החולים לקלוט בצורה אוטומטית את כל המבוגרים וללא בדיקה רפואית.
הרפורמה החדשה מביאה עמה אווירת אופטימיות ומייצרת צ'אנס אמתי ליצור תיקון חברתי. אוכלוסיית הקשישים כבר איננה שקופה ומלבד הציבור הרחב כעת גם המוסדות הממשלתיים נאלצו להכיר בכך וכתוצאה מזאת חייהם של מאות אלפי בני אדם ישתנו לחלוטין.
רפורמה בסיעוד בעיני דנאל סיעוד הינו מהלך חשוב והיסטורי שאין כמותו. כגוף שמטרתו ותפקידו לשמש כעזר לאוכלוסייה הקשישה, החברה תספק לכם עובדים מיומנים אשר מותאמים לצרכיהם השונים של הקשישים הסיעודיים וגם תוכלו להתרשם באתר www.danel-sioud.co.il  מהפרויקטים השונים שביצענו לאורך השנים לצד ביקורות מדהימות של עשרות אלפי קשישים. בנוסף, תקבלו ליווי צמוד שכולל אנשי מקצוע כגון עובדים סוציאליים, מטפלות שתפקידן לדאוג למשק הבית והדרכה עבור כל בני המשפחה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה