מדוע דרכון פורטוגלי הפך לאטרקטיבי כ"כ עבור ישראלים?

|
(1)
דרכון, צילום: shouterstock
בשנים האחרונות, ממשלת ספרד ואחריה גם ממשלת פורטוגל, חוקקו חוקים חדשים המאפשרים לישראלים רבים, צאצאי גירוש ספרד ופורטוגל (שהתרחש לפני מעל 500 שנה), לקבל אזרחות במדינה, בהתאם לעמידה בתנאים מסוימים. באשר לחוק הפורטוגלי בפרט, החוק הפורטוגלי נחשב למקל מאוד ולמשעה, מעניק לישראלים רבים את הזכות לקבל דרכון פורטוגלי (שהינו גם דרכון אירופאי לכל דבר ועניין) בתהליך פשוט יחסית ואפילו מהיר. עם זאת, לכל דבר יש מחיר רבותי ולכן, חשוב לקחת בחשבון את מרכיבי עלות דרכון פורטוגלי, לפני שאתם יוצאים לדרך. 
אז מה יכול להשפיע על עלות הוצאת הדרכון הפורטוגלי?
בכל הקשור לאזרחות פורטוגלית מחיר הוצאתה מושפע ממספר פרמטרים וביניהם, מרכיבים קבועים ומשתנים. עם זאת, במקרים מסוימים ניתן אפילו לקבל הנחות ולהוזיל עלויות, בתנאי שתבחרו את תכנית הפעולה באופן מושכל. אז מה חשוב לדעת בנושא?
אגרות – תשלום האגרות איננו השלב הראשון בתהליך הבקשה להוצאת דרכון פורטוגלי, אולם מדובר בפרמטר הכלכלי המשותף לכולם. ככלל, הגשת מסמכים לרשויות פורטוגל מחייבת גם תשלום אגרה, בדומה להליכים מסוימים בארץ. חשוב לציין שאם תצטרכו להגיש את הבקשה מספר פעמים, עלות האגרות תעלה בהתאם.
בחירת חברהע"ד מייצג לעומת הגשת הבקשה לבד – את הבקשה לקבלת דרכון פורטוגלי או למעשה אזרחות פורטוגלית, ניתן להגיש לבד ברמת העיקרון. עבור ההגינות נציין כי עלות הגשת בקשה כזו תעלה לכם פחות מהגשת בקשה המלווה ע"י אנשי מקצוע. עם זאת, הסיכויים לקבלת הבקשה ללא ליווי מקצועי עלולים להיות מאוד נמוכים, פושט משום שאת ההוכחות לקשר משפחתי עם צאצאי המגורשים יש לעשות באופן מדויק ומותאם. כמו כן, עלות הליווי והייצוג משפיעה מטבע הדברים על עלות הבקשה כולה.
איסוף מסמכים, תרגום מסמכים ועוד – כשבאים להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי מחיר חיפוש המסמכים, בדיקתם, תרגומם וכד', חייב להיכלל בתוך עלות הבקשה הכוללת, שכן מדובר בשלב הקריטי ביותר ובמילים אחרות, בבסיס ההיסטורי להגשת הבקשה. ככל עוד שהמסמכים יהיו אמינים יותר, ככל עוד שהם יהיו רבים וברורים יותר וכד'. כך יעלו סיכוייכם לקבל אישור מאחת מקהילות יהדות פורטוגל. אגב, למחיר זה יש להוסיף את עלות ההתקשרות על הקהילות הכוללת שליחת מסמכים, הגשת טפסים לעיתים ועוד. עלות איסוף המסמכים משתנה ממשפחה למשפחה.
לסיכום, כמה מילים על הנחות, הוזלת עלויות וייעול התהליך
הדרך העיקרית להוזלת תהליך קבלת אזרחות פורטוגלית היא על ידי ייעול התהליך והעלאת הסיכויים לאישור הבקשה ללא פרוצדורות נלוות ומיותרות. לכן, מומלץ לבחור בחברה המתמחה בסיוע בהוצאת דרכון פורטוגלי וכזו שיכולה להעניק לכם שירותים נלווים וחיוניים לתהליך, לרבות איתור מסמכים או תרגום מקצועי. באשר להנחות, במידה ואתם שוקלים לבקש אזרחות עבור כל המשפחה, מומלץ לעשות זאת בבת אחת, שכן כך עלות הגשת הבקשה יורשת משמעותית בהשוואה להגשת בקשות נפרדות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חדשות פורטוגל
  חדשות פורטוגל 22/10/2019 01:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש של מלא מידע
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות