זו ההמלצה שמשגרים כלכלני לאומי בנוגע לתיק ההשקעות

ברקע להתפתחויות מסביב לעולם ובהסתכלות קדימה - בבנק לאומי ממשיכים לתת עדיפות לאחזקה במניות ישראל
 |  (6)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
בסיכום השבוע החולף המשיך המדד המוביל בת"א להראות סימני התאוששות (לאחר שאת השנה פתח בצורה צולעת עם תשואה שלילית של 2.2% עד כה) כאשר התחזק בשיעור של 1%. גם מעבר לים רשמו המדדים המובילים סיכום שבוע חיובי - ה-S&P500 הוסיף 0.2% ואילו הנאסד"ק רשם התחזקות חדה הרבה יותר של 1.85%, ברקע לריצה במניות הטכנולוגיה והביומד שסיפקו רוח גבית למדד.
בתוך כך וברקע להתפתחויות, מערך הייעוץ בבנק לאומי ממשיך להמליץ בסקירתו השבועית על חשיפה מהותית למניות ישראל, כאשר זה נותר האפיק המועדף בשלב זה. כך נכתב:
"בכלכלה העולמית, נתוני המאקרו מצביעים על המשך שיפור, תוך עליה איטית בלבד בסביבת האינפלציה הגלובלית. מגמות אלו, ככל שימשכו, תומכות במעבר הדרגתי לסביבה מוניטארית מרחיבה פחות בהשוואה לשנים האחרונות. עליה בסביבת הריבית עשויה להביא לאורך זמן לשינוי באופן התמחור של כלל אפיקי ההשקעה בתיקים".
"גם בישראל, נתוני המאקרו מעידים על התרחבות הכלכלה המקומית במקביל לעלייה איטית בסביבת האינפלציה, והמשך הלחצים לתיסוף בשער החליפין של השקל. בשלב זה סביבה זו מאפשרת את הותרת הריבית המוניטארית ברמה אפסית על ידי בנק ישראל. כל אלו, עשויים להמשיך ולתמוך בשוק ההון המקומי בתקופה הקרובה".
"באפיק האג"חי, אנו ממליצים על תמהיל מאוזן בין חשיפה שקלית לחשיפה צמודת מדד. קצב האינפלציה בישראל צפוי להמשיך ולעלות במתינות בחודשים הקרובים מעל לציפיות השוק. הערכה זו נשענת על שיפור בקצב עליית השכר, סביבת הביקושים המקומית האיתנה, ועלייה מתונה בסביבת האינפלציה בחו"ל. מנגד, עוצמת השקל עשויה למתן את  קצב עליית המדד".
"המח"מ המומלץ בתיקים הוא בינוני-קצר. זאת, על רקע ההערכה שסביבת הריביות העולמית והמקומית תוסיף לעלות בשנים הקרובות. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים באפיק זה".
"במבט כולל, אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. התמחור באפיק זה אמנם גבוה, אך זאת במקביל לתמחור יקר גם בשאר אפיקי ההשקעה. בהתחשב בכך, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. אנו ממליצים על אחזקה מהותית במניות ישראל. רווחי הפירמות המקומיות צפויים להמשיך ולגדול לאור השיפור בקצב ובהרכב הצמיחה בישראל, שוק העבודה החזק, וההערכה שהעלאת ריבית בישראל לא צפויה בחודשים הקרובים. בשל התמחור הגבוה בשווקים - קיימת עדיפות לבחירת מניות באופן סלקטיבי ולא באמצעות רכישת המדדים הכלליים, הן בישראל והן בחו"ל.
"הפער בין הריביות המוניטאריות של ארה"ב ושל ישראל צפוי להמשיך ולהתרחב באופן איטי במהלך השנה הקרובה. התרחבות זו עשויה למתן את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל, ולהביא לעלייה בתנודתיות שער החליפין. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית. זאת, גם בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות".
לסיכום, "קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, אג"ח קונצרני, סחורות) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".  
גם בהלמן אלדובי מתייחסים בסקירתם השבועית הבוקר לעדיפות של מניות ישראל כאשר כותבים כך: "אנו ממליצים להגדיל חשיפה למניות בישראל בצורה סלקטיבית על חשבון מניות בארה"ב ובשווקים מתעוררים לנוכח תמחור אטרקטיבי יותר בארץ. לאחר גל העליות שמאפיין את השווקים מתחילת השנה, חשוב להיות סלקטיבים בעת הזאת. המניות בישראל נראות במחירים נוחים ביחס למרבית שווקי העולם, וביחוד מניות הבנקים והפרמה, מנגד מניות חברות הנדל"ן נראות יקרות יחסית".
עוד מוסיפים כי "השווקים בחו"ל גבוהים, המשקיעים בעולם מתמקדים בתקופה זו במספר גורמים שעשויים להשפיע על כיוון השווקים: המדיניות הכלכלית של הנשיא טראמפ והחשדות בפלילים שלו ושל ממשלו, הבחירות בגרמניה ובאיטליה, והמדיניות המוניטארית בגוש האירו וארה"ב". 
 
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הלמן אלדובי בתחתית ביצועי קופ"ג
  יצחק 25/06/2017 12:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  נא להתייחס להמלצותיהם בהתאם
  סגור
 • מה הכוונה? ביצועים גרועים? (ל"ת)
  רענן 25/06/2017 12:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אינטרסים והטעיה
  הרוזן 25/06/2017 10:12
  הגב לתגובה זו
  3 1
  זו הסיבה לכתבה השקרית הזו, ולכן אתם מודאגים שהרווחים שלכם בתחום הדיור ירדו ונזק רב ייגרם לבנקים
  סגור
 • 2.
  אותה המלצה כבר כמה חודשים
  ofer952 25/06/2017 09:25
  הגב לתגובה זו
  6 0
  אם מישהו יכול להראות לי איזה שהוא שינוי בהמלצות בנק לאומי בחודשים האחרונים אשמח לקרוא ...
  סגור
 • כל עוד לא משנים המלצה - עדיין יש מקום לאפסייד
  איתי 25/06/2017 10:26
  הגב לתגובה זו
  3 4
  הבנק לא מעדכן כל יום המלצה ולכן אם לא שינה אותה הוא עדיין חושב שהשקעה במניות ישראל זה אטרקטיבי
  סגור
 • 1.
  תשע שנים עולה, איזו התאוששות?
  הזוי 25/06/2017 08:47
  הגב לתגובה זו
  4 3
  הזוים, המדד עומד ליפול והרבה
  סגור