הדולר סגר ללא שינוי מול השקל: האירו רשם ירידה של 1.67% לרמה של 4.72 שקלים

פינוטק: "השווקים הסוערים ואי הוודאות דוחפים משקיעים להשקיע בדולר ובזהב"
|
הדולר סגר ללא שינוי מול השקל: האירו רשם ירידה של 1.67% לרמה של 4.72 שקלים

הדולר פתח את היום בעלייה של כאחוז מול השקל אך במהלך היום התמתנו העליות ובסוף יום המסחר נותר שערו היציג ללא שינוי. לעומתו האירו צלל ב-1.67% מול השקל, במקביל לחולשתו בעולם. ברקע למסחר, אישור תכנית ההצלה האמריקנית וצעדי ההצלה בגוש האירו.

האירו מגלה היום סימני חולשה בארץ ובעולם, וצונח לשפל של 13 חודשים מול הדולר. ממרקט פלייס נמסר כי "החוזה אורו דולר, נמצא במרכז העניינים עם התבררות גודלו של המשבר ביבשת האירופית כנגד התמודדות הממשל האמריקני בצד השני של האוקינוס האטלנטי". מוסרים כלכלני מרקט פלייס.

במרקט פלייס מציינים כי על פניו נראה כי מתחילות חששות של התמודדות של המרחב האירופי במובן הרחב של המילה עם אפשרות ממשית לפירוק פתאומי של האיחוד האירופי בשל ניגוד אינטרסים מהותי בין המדינות המרכיבות את האיחוד. בעוד שמצב זה נראה לא אפשרי כרגע, יש לשקול כי העמקת המשבר בצורה חריפה וחוסר יכולת של הבנק המרכזי להתמודד עימו יביאו לשבר שכרגע אינו נראה מציאותי.

מחדר המסחר של פינוטק נמסר: "החשש מפני זליגת המשבר אל המערכת הבנקאית הישראלית על רקע העוצמה בא פרץ באירופה, מרפה את ידי המשקיעים מסיכון והם חוזרים אל הדולר"

לדברי שגיב פרץ, בכיר בפינוטק, השווקים הסוערים ואי הוודאות דוחפים משקיעים להשקיע בדולר ובזהב. "תוכניות הסיוע השונות, במידה ויצאו לפועל, יגררו גידול בביקושים על הדולר. המומנטום החיובי של הדולר נובע גם מאפקט הבחירות בארה"ב ודברי טרישה ביום חמישי האחרון, שאותתו לראשונה מאז נבחר כי תיתכן הורדת על רקע ההאטה בלחצים האינפלציוניים". מוסיף שגב.

שערו של הדולר מול השקל נותר היום ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 3.465 שקלים. לעומתו האירו רשם ירידה של 1.67% מול השקל ושערו היציג נקבע על 4ץ72 שקלים. בעולם מתחזק כעת הדולר מול הליש"ט ומול האירו בשיעורים של 0.8% ו-0.28% ונחלש ב-1.96% מול היין.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות