זכויות העובדים יעכבו את מכירת סופרגז?

הסתדרות העובדים עתרה לבית המשפט כדי שתעצור את המכירה, עד להסדרת רציפות התנאים שלהם זכאים העובדים

|
יו"ר דירקטוריון דנה עזריאלי ו מנכ"ח החברה, אייל חנקין, צילום: גיא עיני

עסקת המכירה של חברת סופרגז, בין קבוצת עזריאלי לקבוצת אלקו, נתקלה במוקש. נציגות העובדים של סופרגז, באמצעות ההסתדרות, פנתה לבית הדין, לאור דרישת העובדים לעגן את זכויותיהם, לאחר שלטענתם, המכירה לא נעשתה בשיתוף פעולה עם הוועד.

העובדים דורשים כי ההתחייבות של הרוכשים, תכלול רציפות מלאה של זכויותיהם ותנאי העסקתם של עובדי סופרגז, כפי שמעוגנים היום בהסכם הקיבוצי ובנוהגים שחלים בחברה. העובדים נאבקים גם על זכותם להיות שותפים ברווחי המכירה כהוקרה על תרומתם להצלחת סופרגז. ההסתדרות וועד העובדים קוראים להנהלת החברה למלא את חובתה ולקיים מו"מ מיידי.

"אנחנו מגלים אחריות, גם כוועד וגם כעובדים, אך לא נוותר על זכויותינו ועל מענק המכירה, שכן אנו שותפים מלאים להצלחת סופרגז. לא נסכים לקבל כל החלטה חד צדדית של החברה, ללא דיון עם נציגות העובדים", אמר יו"ר ועד עובדי חברת סופרגז, אביגדור הררי. 

הניסיון להציב עובדות מוגמרות בשטח ולהתנער מהאחריות כלפי העובדים, הוא לא רק הפרה בוטה של יחסי העבודה הקיבוציים בחברה אלא מהלך כוחני שאין לו מקום. נמשיך לעמוד לצד עובדי סופרגז ונפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותנו עד שיובטחו זכויותיהם ויינתן מענה הולם", אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף, גיל בר-טל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות