הסכם מס: ארה"ב עתידה לרדוף חשבונות של ישראלים במדינה

הושג הסכם בין משרד האוצר הישראלי לאמריקני לפיו תדווח רשות המס האמריקנית על חשבונות של אמריקנים בישראל
|
(2)
שטרות דולר
מגבירים את אכיפת המס בין ארצות הברית וישראל: משרד האוצר גיבש "הסכם שבמהות" עם משרד האוצר האמריקני לשיפור אכיפת המס.

ההסכם מסדיר העברת מידע לרשויות המס בארצות הברית, באמצעות רשות המסים בישראל אשר תקבל את המידע מהגופים הפיננסיים בישראל. המידע שיימסר יכלול פרטים אודות חשבונות פיננסיים המוחזקים בישראל בידי אזרחי ארצות הברית, או בידי בעלי Green Card, או בידי תושבי ארצות הברית או בידי ישות משפטית שיש בה לאמריקאים החזקה מהותית. עוד סוכם כי בהמשך תהיה אפשרות שרשות המס האמריקנית תדווח על הכנסות בחשבונות של ישראלים בארצות הברית.

בהתאם להוראות ה- FATCA (או בהרחבה: Foreign Accounts Tax Compliance Act), על כל גוף פיננסי מחוץ לארצות הברית להתקשר בהסכם מיוחד עם רשות המסים האמריקאית, לפיו יתחייב לבצע בדיקה לבעלי חשבונות המוחזקים אצלו. המידע יועבר לרשויות המס האמריקניות, אחת לשנה. כמו כן, יתחייב הגוף הפיננסי להעביר מידע על מספרם של חשבונות שבעליהם סירבו לשתף פעולה ועל סך ערכם. גוף פיננסי שלא יציית להוראות החוק יהיה כפוף לסנקציה של ניכוי במקור בשיעור של 30% מכל תשלום ממקור הכנסה אמריקאי. אי ציות להוראות ה-FATCA על ידי גופים פיננסיים בישראל עלול להסב להם ולמשק הישראלי נזק כלכלי כבד.

בנוסף, יכלול ההסכם הוראות לשמירת המידע ואבטחתו וכן הוראות שיגבילו את השימוש שיוכלו רשויות המס בארצות הברית לעשות בו. ההסכם המלא יפורסם לאחר החתימה.

חתימה על ההסכם מקנה הקלות, ביניהן פטור מדיווח לגופים שונים או לחשבונות בעלי מאפיינים המעידים כי קיים סיכון נמוך מאוד להעלמת מס באמצעותם. יישום ההסכם עלול להביא לידיעת רשויות המס בארצות הברית מידע על קיומם של נכסים פיננסיים של תושבי ישראל, שהם אמריקאים, שיתכן שעד היום ברשויות המס בארצות הברית לא היו מודעים לקיומם ואף עלול להביא לנקיטת הליכים משפטיים בארצות הברית כנגד תושבי ישראל, בהתאם לדין בארצות הברית. 28 מדינות כבר חתמו על הסכם ה- FATCA, ביניהן: בריטניה, קנדה, דנמרק, מקסיקו, אירלנד, נורבגיה, ספרד, גרמניה, צרפת, הולנד, שוויץ, יפן, איטליה, הונגריה.

המשנה לממונה על הכנסות המדינה שעמדה בראש צוות המו"מ, פרידה ישראלי: "הסכם שבמהות מעניק לישראל מעמד של מדינה שיש לה הסכם חתום עם ארצות הברית. ההסכמות שהתקבלו עם משרד האוצר האמריקאי יקלו על הגופים הפיננסים הנדרשים לספק את המידע אודות חשבונות של אמריקאים בישראל. בנוסף, תימנע הטלת סנקציות על גופים פיננסים אשר לא יכלו לציית להוראות ה – FATCA, ללא ההסכמות שהתקבלו עם משרד האוצר."

מאיגוד הבנקים נמסר: "זהו צעד חיובי מאוד שימנע שיבושים משמעותיים במערכת היחסים הכלכלית בין ישראל לבין ארצות הברית ויאפשר למערכת הפיננסית בישראל להמשיך ולתפקד ללא תקלות כחלק מהמערך הפיננסי הבינלאומי. ההסכם שהושג עם ממשלת ארה"ב יבטיח כי תהליך האיתור של לקוחות אמריקנים במערכת ההפיננסית הישראלית והמידע שיועבר אודותיהם, יתנהלו לפי הוראות הממשלה וייושמו תוך בקרה והנחיה של משרד האוצר, רשות המסים ויתר הרגולטורים הרלוונטים בישראל".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אנשים צוברים הון שאין להם צורך בו עדיף שיתרמו להארכת חי (ל"ת)
  חולה סרטן 01/05/2014 13:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בבקשה לא לבטל את הוזות לUSA
  YL 01/05/2014 11:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מגפה פרצה בקרב הישראלים נוסעים ל USA ו מתחילים לאסוף כרטיסי אשראי כמה ש יותר טוב ואז עקיצה ובורחים לארץ מי צריך את הבושות ? כמובן אחרי זה בוכים הגויים אנטישמים שונאי יהודים ראו מה עשה מר פ. מושביץ בצרפת וכן הוא עוד גיבור
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות