בשנת 2018 נמחקו מהבורסה 22 חברות ציבוריות, 14 חברות הצטרפו

בין החברות הבולטות שעזבו את הבורסה הישראלית ניתן למנות את 3 חברות מדד ת"א 35 - סודה סטרים, מזור רובוטיקה, ופרוטרום, שעזיבתן פגעה גם בנזילות השוק
 | 
אורי הדומי, צילום: ישראל סאן
שנת 2018 מסתיימת באקורד צורם עבור הבורסה הישראלית. מעבר לתשואות השליליות, שוק ההון חוזר להתמודד עם בעיות העומק איתן התמודד בין השנים 2008-2016, עם ירידה מתמשכת במספר החברות הציבוריות ובמחזורי המסחר.
על פי נתוני איגוד החברות הציבוריות,  מספר החברות הציבוריות הפעילות בישראל ירד השנה ל-449 לעומת 457 חברות בסוף שנת 2017. במהלך השנה נמחקו מהמסחר 24 חברות ציבוריות, כאשר מנגד נרשמו למסחר רק 14 חברות חדשות, 3 מהם ברישום כפול.
בין החברות הבולטות שעזבו את הבורסה הישראלית ניתן למנות את 3 חברות מדד ת"א 35 - סודה סטרים, מזור רובוטיקה, ופרוטרום, שעזיבתן פגעה גם בנזילות השוק. בין החברות הדואליות שבחרו לעזוב את הבורסה הישראלית ניתן למנות את ביונדווקס פרמצבטיקה, מיילן, תראפיקס ביוסיינסס,  אינטק פארמה וקולפלנט אחזקות.
לעומת זאת, השנה נרשמו למסחר בבורסה 14 חברות חדשות, בהן הנפקת השנה של חברת פתאל, חברת אנרג'יאן היוונית (רישום כפול), דלק תמלוגים ועוד. מבין 14 ההנפקות החדשות, 3 חברות הן ברישום כפול- IFF, מדלי קפיטל ואנרג'יאן, כך שבפועל מספר ההנפקות הראשוניות עומד על 11 בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה