אנלייט במו"מ לרכישת פרויקט אנרגיית רוח תמורת 150 מיליון אירו

בנוסף, אנלייט מודיעה על השלמת אבן דרך ראשונה בשלושה פרויקטים בהונגריה - תקבל 49% מהמניות
|
אנלייט במו"מ לרכישת פרויקט אנרגיית רוח תמורת 150 מיליון אירו
אנלייט אנרגיה +2.46% אנלייט אנרגיה 420 +2.46% אנלייט אנרגיה בסיס:409.9 פתיחה:410 גבוה:423 נמוך:405.8 תמורה:5,872,923 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מתחדשת מדווחת היום כי היא נמצאת במשא ומתן לרכישת זכויות בפרויקט אנרגיית רוח במרכז אירופה, תמורת כ-150 מיליון דולר. הפרויקט מצוי בתהליכי פיתוח מתקדמים, בהספק כולל של כ- 105 מגה-וואט. בתוך כך, מניית החברה עולה 2%.
על פי מתווה העסקה המתוכנן, אנלייט תרכוש את מלוא מניות החברה המחזיקה כיום בפרויקט, בכמה אבני דרך. בנוסף, אנלייט מודיעה על השלמת אבן דרך ראשונה לרכישת הזכויות בשלושה פרויקטי אנרגיה סולארית בהונגריה, במסגרתה התקבלו 49% ממניות חברות הפרויקטים.
כחלק מבדיקות הנאותות המבוצעות על ידה, אנלייט מצויה במגעים ראשוניים לגבי מימון במתווה Project Finance לפרויקט, כאשר להערכתה, שיעור המינוף של החוב הבכיר עשוי לעמוד על כ- 70%-75% מעלות ההקמה הכוללת. בשלב זה, אין עדיין כל וודאות בדבר השלמת העסקה והמו"מ אשר כפופים למשתנים שונים, השלמות בדיקות נאותות והגעה להסכמות מסחריות ומשפטיות סופיות.
כמו כן, אנלייט, מדווחת היום על השלמת אבן הדרך הראשונה לרכישת הזכויות בפרויקטים בהונגריה, עליהם דיווחה באוקטובר האחרון. החברה סיימה לשלם למוכרים סך של כ-1 מיליון אירו תמורת רכישת וקבלת 49% הראשונים ממניות חברות הפרויקטים, וזאת לאחר שהושגו כל הרישיונות וההיתרים שהוגדרו בהסכם. בימים הקרובים תשלם החברה סך של כ-1.4 מיליון אירו כהלוואת בעלים לחברת הפרויקטים, בגין תשלום לבעלי הקרקעות כנגד רכישת הקרקעות בפרויקטים. 
גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט ציין: "אירופה ממשיכה לפתח את שוק האנרגיה המתחדשת בשילוב אופטימאלי בין סולארי לרוח במטרה לעמוד ביעדים המחייבים ששמה לעצמה. היכולת המוכחת של אנלייט מאפשרת לה להעמיק ביתר שאת את פעילותה בתחום אנרגיית הרוח ובמקביל, להמשיך ולצמוח בתחום הסולארי". 
אנלייט אנרגיה מתחדשת, מקבוצת יורוקום, עוסקת בשני תחומי פעילות - אנרגיה סולארית: ייזום, תכנון, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של פרויקטים פוטו-וולטאיים בישראל ,ואנרגיית הרוח: השקעה, מימון, תכנון, הקמה והפעלה של פרויקטים לייצור חשמל מאנרגיית רוח.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות