שנת מאסר וקנס: בעלי סלקשיין השפיע על שער מניית איתמר מדיקל

בעל השליטה בחברת סלקשיין איל חדד ביצע באמצעות 11 חשבונות 2,883 עסקאות עצמיות בני"ע של איתמר מדיקל ובכך השפיע על השער של המניה
|
(2)
שנת מאסר וקנס: בעלי סלקשיין השפיע על שער מניית איתמר מדיקל
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום עונש של שנת מאסר, מאסר על תנאי וקנס בסך 50 אלף שקל על אייל חדד, בעל רשת חנויות האופנה סלקשיין, לאחר שהודה והורשע בעבירות תרמית בניירות ערך ובעבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. חברת סלקשיין הורשעה באותן העבירות ובית המשפט גזר עליה קנס בסך 150 אלף שקל.
חדד הוא איש עסקים ובעל השליטה בחברת סלקשיין מחסני אופנה, חברה פרטית המפעילה רשת חנויות ביגוד. על פי עובדות כתב האישום המתוקן בו הודה, בתקופה שבין חודש ינואר 2009 לחודש ינואר 2014 ביצע חדד, באמצעות 11 חשבונות ניירות ערך שהיו בבעלותו או בשליטתו, 2,883 עסקאות עצמיות בניירות ערך של החברה הציבורית איתמר -0.1% איתמר 101.4 -0.1% איתמר בסיס:101.5 פתיחה:101.5 גבוה:101.5 נמוך:99.9 תמורה:351,329 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדיקל ובכך השפיע על השער של המניה.
היקף פעילותו התרמיתית של חדד במניה בתקופה הרלוונטית הגיע לכ-50 מיליון שקל. עוד הודה חדד בכך שנמנע מלדווח לחברת איתמר, ביודעין, על כך שהוא וחברת סלקשיין הפכו להיות בעלי עניין בה.
בגזר דינו קבע בית המשפט: "מעשים חמורים כמו מעשי הנאשם עלולים להדיר את רגליהם של המשקיעים בשוק ההון ובכך לגרום לפגיעה קשה לא רק לשוק ההון בפרט, אלא גם לכלכלה בישראל בכלל. אלה הם ערכים ברי הגנה שעל בית המשפט ליתן עליהם את הדעת שעה שהוא מיישם את עקרון הלימות העונש ביחס לחומרת המעשה והנזק שהוא עלול לגרום".  
התיק נוהל על ידי עו"ד אבי ארוניס ועו"ד ניצן וולקן מפרקליטות מיסוי וכלכלה. הפרשה נחקרה על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.
עו"ד איריס ניב סבאג, עו"ד יאנה סלוצניק ועו"ד ערן אלהרר ממשרד שינמן-נגב-ניב: "לטעמנו היה על בית המשפט להסתפק בעונש של עבודות שירות על אייל חדד, ולהימנע מהרשעת החברה. מדובר בתיק ייחודי שבו חדד הודה בכתב אישום מתוקן בביצוע עסקאות עצמיות, ללא רכיב של כוונה להשפיע על השער, והתביעה אף הסכימה שלא מתקיים רכיב של כוונה להשפיע על השער. גם יתר נסיבות ביצוע העבירות - ובכלל זה העדר מניע, השפעה מינורית על השער, הפסד שנגרם לחדד כתוצאה מההשקעה והפעילות במניה, והאובססיביות של חדד כלפי המניה - הן נסיבות ייחודיות ותקדימיות אשר היו צריכות להוביל להטלת עונש של עבודות שירות בלבד. לצערנו, בית המשפט התייחס באופן שגוי לחלק מטענות ההגנה ולא נתן משקל מספיק לייחוד של תיק זה, ואנו נערער לבית המשפט העליון על גזר הדין".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מה אפשר לצפות מ......תוניסאי (ל"ת)
  אבנר 09/01/2018 14:28
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • 1.
  אנחנו חיים במדינת עולם שלישי... בארצות הברית
  גיא 09/01/2018 13:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  היה מקבל עונש חמור בהרבה!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות