בזן קיבלה רישיון להקמת תחנת כוח חדשה

התחנה החדשה צפויה לחסוך למשק שימוש בפחם בכ-500 אלף טון מידי שנה
|
בתי זיקוק, צילום: יח"צ
בזן קיבלה רישיון להקמת תחנת כוח חדשה שתוקם במקום זו הקיימת. לפי הערכות של בזן, התחנה החדשה צפויה לחסוך למשק שימוש בפחם בכ-500 אלף טון מידי שנה. תחנת הכוח החדשה תאפשר לייצר 135 מגוואט חשמל לצריכה עצמית.
מדובר בתחנה המונעת בגז טבעי, אשר תפחית את רמת הפליטות לסביבה ברמה הארצית ותגביר את היעילות האנרגטית באופן משמעותי. התחנה החדשה לא תגדיל את הפליטות לאזור מפרץ חיפה. 
בכוונת בזן להשלים בעתיד את התחנה שאושרה כעת להיקף ייצור חשמל של 340 מגוואט, ביעילות גבוהה של כ-75% (יחסית ל-37% בתחנות פחמיות ו-56% בתחנות אחרות הפועלות על גז טבעי) תוך חסכון משמעותי באנרגיה. בשלב זה הוגבל היקף ייצור החשמל ל-135 מגוואט בשל מגבלות של רשת ההולכה. בהתאם לסקר ההיתכנות של חברת החשמל, הפעלת תחנה בהיקף מלא תתאפשר רק עם השלמת פרויקטי הולכה באזור המרכז.
מבחינת מתחם בזן, בתחנה החדשה יותקנו אמצעים חדישים להפחתת פליטות של כל סוגי המזהמים, ובזכות השבתת המתקנים הישנים לייצור חשמל וקיטור, לא תגדל פליטת מזהמים במתחם בזן בעקבות הפעלת תחנת הכוח החדשה גם בגודלה הסופי.
על פי חוק החשמל, במקרה של עודף ייצור, מנהל הרשת (חברת החשמל) חייב להפחית ייצור קודם כל בתחנות שיעילותן היא הנמוכה ביותר. לכן, כאשר תתווסף הכמות שתיווצר בתחנת בזן, מנהל המערכת יקטין את ייצור החשמל בתחנות הפחמיות, וכך יחסוך המהלך שריפת פחם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות