דו"חות סודה סטרים: גידול של 84% ברווח ל-14.4 מיליון דולר

 | 
(2)
עונת הדו"חות
חברת {סודהסטרים} פרסמה היום את הדו"ח לרבעון השני של השנה. חברת המים המוגזים הישראלית שנסחרת בת"א ובוול סטריט הציגה גידול של 10% בהכנסות לעומת רבעון מקביל אשתקד ל-130.6 מיליון דולר וגידול של 84% ברווח ל-14.4 מיליון דולר. עם זאת, מניית החברה מאבדת כמעט 4% במסחר המוקדם בוול סטריט. 
בתוך כך, סודהסטרים דיווחה על המשך גידול מואץ במכירות מערכות ההגזה, אשר הסתכמו ב-859 אלף יחידות ברבעון, גידול של 35% לעומת הרבעון המקביל. היקף מכירות מילויי הגז טיפס לשיא עם מכירות של 8.3 מיליון יחידות ברבעון. 
בחברה מציינים כי הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר ממדינות מערב אירופה, המהוות כ-62% מסך ההכנסות ברבעון וכי הגידול בהכנסות הושג על אף השפעה שלילית של שערי החליפין בהיקף של כ-2.9 מיליון דולר. 
דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים: "אנו ממשיכים להוביל מהפכה עולמית בשוק המשקאות מישראל, ממפעלנו ברהט שבנגב, המעסיק כבר קרוב ל-2,000 עובדים מכל גווני הקשת של החברה הישראלית. אנו גאים להיות חברה תעשייתית אשר 98% מתוצרתה בישראל נמכרת ליצוא ל-45 מדינות לרבות גרמניה, שבדיה, יפן, ניו זילנד, ארצות הברית ואפילו גרינלנד. עם המשך הגידול בביקוש למוצרינו אנחנו בוחנים התרחבות תפעולית עתידית באתרים שונים בארץ ובעולם. הצמיחה במכירות וברווחיות נמשכה גם ברבעון השני ומעמדנו כמותג המים המוגזים הגדול בעולם ממשיך להתחזק. ברבעון השני נמכרו 859,000 מערכות הגזה, עלייה של 35% לעומת הרבעון המקביל, ושוב נשבר שיא כל הזמנים בצריכת מילויי גז, 8.3 מיליון יחידות. תוצאות אלו משקפות צריכה של כ-460 מיליון ליטר ברבעון, בערך פי שלושה ממותגי המים המוגזים סן פלגרינו ופרייר השייכים לקונצרן נסטלה העולמי. בהיבט הפיננסי, העלייה המשמעותית בשיעור הרווח התפעולי מדגישה את פוטנציאל הרווחיות של המודל העסקי שלנו ומשקפת את השיפורים שנובעים ממערך הייצור וההתייעלות במבנה ההוצאות. התחזקות המותג סודהסטרים ברחבי העולם במקביל להתחזקות המגה-טרנדים של בריאות ואיכות סביבה, יביאו לכך שעוד ועוד משקי בית יצטרפו למיליוני המשפחות שכבר משתמשות במוצרינו. אנו סמוכים ובטוחים כי האסטרטגיה העסקית שלנו תניב המשך צמיחה עולמית של המותג שתתורגם לרווחיות גדלה וערך גדל לבעלי המניות בטווח הארוך."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מניות סודה סטרים
  ברוך 03/08/2017 01:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתמול ירדו לאחר הדוחות מניות סודה סטרים ללא הצדקה כי החברה יציבה מאד ורווחים יש אז מה בדיוק קרא כאן
  סגור
 • למה יורד?
  גלעד בן ארצי 03/08/2017 09:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני שואל את אותה שאלה ומת לקבל תשובה. יתכן ששוב פרסמו צפי נמוך לרבעון הבא?
  סגור