מידרוג העלתה דירוג לכלכלית ירושלים

 | 
דודו זבידה, צילום: יח"צ
סוכנות הדירוג מידרוג העלתה היום את הדירוג של חברת כלכלית ירושלים מהדירוג Baa k לרמה של A3 באופק יציב. 
במידרוג כותבים כי העלאת הדירוג מתבססת על השיפור מתמשך ביחסי האיתנות על בסיס המאזן המאוחד אשר הינם הולמים ברמת הקבוצה, העומדים על חוב נטו ל- CAP של כ-64%. "יחסים אלו השתפרו במהלך השנה האחרונה לאור אסטרטגיית הקבוצה לעמוד בתכניות מימושי הנכסים והקטנת רמות המינוף הכלליות", כתבו במידרוג. "שיפור עסקי ופיננסי בפעילות החברות הבנות דרבן ומבני תעשייה תורם באופן חיובי לפרופיל העסקי והפיננסי של הקבוצה כמו גם צמצום משמעותי בחשיפה למירלנד. החברה יצרה נזילות מספקת לשנת 2017 אשר מהווה שנה מאתגרת מבחינת עומס הפירעונות שחל על החברה והקטינה את נטל עומס הפירעונות החל עליה בשנים שלאחר מכן".
עוד ציינו במידרוג כי, "פעילות החברה בחו"ל נמצאת בתהליכי צמצום לאור אסטרטגיית החברה למיקוד הפעילות בישראל, כך ששיעור התרומה של ישראל נהיה משמעותי יותר. סך הנכסים ו/או מקבצי הנכסים שהחברה מחזיקה מסתכם בכ-50 נכסים, אשר מרביתם נכסים מיוצבים, בעלי שיעורי תפוסה סבירים ברמה של כ-85%-90%. להערכת מידרוג המיקוד העסקי יתרום לפעילות העסקית והפיננסית בעתיד".
דודו זבידה, מנכ"ל כלכלית ירושלים: "אנו קוטפים היום את פירות הצלחת האסטרטגיה על-פיה פועלת הקבוצה. מדובר בהבעת אמון משמעותית בחברה ובפעילותה זאת לאחר תקופה מאתגרת מאוד. העלאת הדרוג ובסמוך לתוצאות הרבעון מהווה ביטוי ליציבות החברה ולפוטנציאל הצמיחה שלה בעתיד הקרוב".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה