כלכלני לאומי בסקירתם השבועית: "רמת הסיכון בהשקעה באפיק המנייתי ממשיכה לעלות"

בלאומי עדיין נותרים עם עם העדפה לאפיק המנייתי בתיק ההשקעות ומציינים כי תמחור שוק המניות המקומי עדיף על שוקי המניות העיקריים בחו"ל
|
(1)
נורת אזהרה
מדדי המניות בבורסה המקומית עדיין נותרים מאז תחילת השנה עם תשואות מעורבות כאשר מדד המעו"ף איבד לא פחות מ-3.7% (בעיקר בשל הסנטימנט השלילי במניות הפארמה) ואילו מדד ת"א 90 רשם זינוק חד של 9.5%. מעבר לים הדברים נראים מעט אחרת, כאשר המדדים המובילים בוול סטריט עדיין נסחרים סביב רמות שיא (גם לאחר השבוע החולף שהיה הגרוע למדדי הוול סטריט מאז תחילת השנה) לאחר שאלו רשמו תשואות חיוביות מתחילת השנה הנוכחית של עד 8.3%. עם זאת ובמקביל לעליות בשוקי העולם גובר החשש כי רמת התמחור הנוכחית גבוהה ויתכן כי ה"תיקון" מעבר לפינה.
בתוך כך, כלכלני מערך הייעוץ בבנק לאומי מתייחסים בסקירתם השבועית למשוק המקומי והגלובאלי, לרמות התמחור הגבוהות יחסית ולהתפתחויות בשוקי העולם כשכותבים כך: "נתוני המאקרו בישראל מעידים על התרחבות הכלכלה המקומית, זאת במקביל לעלייה איטית בסביבת האינפלציה, והמשך הלחצים לתיסוף בשער החליפין של השקל. בשלב זה סביבה זו מאפשרת את הותרת הריבית המוניטארית ברמה אפסית על ידי בנק ישראל. כל אלו, עשויים להמשיך ולתמוך בשוק ההון המקומי בתקופה הקרובה".
"גם בכלכלה העולמית נתוני המאקרו מצביעים על המשך שיפור. במקביל, חלה עליה ברורה בסביבת האינפלציה במשקים מרכזיים. שוקי ההון ממשיכים ליהנות מעליות מחירים, ולא מן הנמנע שהמגמות החיוביות ימשכו בתקופה הנראית לעין. יחד עם זאת, מגמות אלו, ככל שימשכו, יתמכו במעבר הדרגתי לסביבה מוניטארית מרחיבה פחות בהשוואה לשנים האחרונות. עליה בסביבת הריבית עשויה להביא לאורך זמן לשינוי באופן התמחור של כלל אפיקי ההשקעה בתיקים. אנו ממליצים להמנע מהגדלת רמות הסיכון בתיקי ההשקעות. זאת, גם מכיוון שרמות המחירים באפיק המנייתי ובאפיק הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, יקרות בהשוואה היסטורית".
"באפיק האג"חי, אנו ממליצים על תמהיל מאוזן בין חשיפה שקלית לחשיפה צמודת מדד. קצב האינפלציה בישראל צפוי לעלות במתינות בחודשים הקרובים מעל לציפיות השוק. הערכה זו נשענת על סביבת הביקושים המקומית, והתגברות האינפלציה בחו"ל. מנגד, עוצמת השקל והפחתות מיסים אפשריות - עשויים למתן את קצב עליית המדד. המח"מ המומלץ בתיקים הוא בינוני-קצר. זאת, על רקע ההערכה שסביבת הריביות העולמית והמקומית תוסיף לעלות בשנים הקרובות. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים באפיק זה".
"במבט כולל, אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. רמת הסיכון בהשקעה באפיק ממשיכה לעלות במקביל לעליות החדות במדדי המניות העיקריים בעולם. בשלב זה, לאור רמת התמחור הגבוהה גם בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. אנו ממליצים על אחזקה מהותית במניות ישראל. רווחי הפירמות המקומיות צפויים לגדול לאור השיפור בקצב ובהרכב הצמיחה בישראל, שוק העבודה החזק, וההערכה שהעלאת ריבית בישראל לא צפויה בחודשים הקרובים. בנוסף, תמחור שוק המניות הישראלי עדיף על שוקי המניות העיקריים בחו"ל. יחד עם זאת, לאור התמחור הגבוה בשווקים - קיימת עדיפות לבחירת מניות באופן סלקטיבי ולא באמצעות רכישת המדדים הכלליים, הן בישראל והן בחו"ל". 
בלאומי מדגישים עוד כי "הפער בין הריביות המוניטאריות של ארה"ב ושל ישראל צפוי להמשיך ולהתרחב במהלך שנת 2017. התרחבות זו עשויה להביא לעלייה בתנודתיות שער החליפין, ולמתן את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית. זאת, גם בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות. קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, אג"ח קונצרני, סחורות) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יועצי לאומי ממליצים רק על האפיק המנייתי (ל"ת)
  בלאומי גורמים להפסדי 26/03/2017 09:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות