דמרי רוצה לגייס אג"ח: מידרוג מעדכנת את אופק הדירוג ל'יציב'

סוכנות מידרוג מרוצה מהשיפור הפיננסי של חברת הנדל"ן ומאשרת לה גיוס אג"ח בהיקף של 72 מיליון שקל לטובת מיחזור חוב
|
בונים בניינים

חברת הדירוג מידרוג מרוצה מהשיפור של חברת הנדל"ן דמרי +2.43% דמרי 11,370 +2.43% דמרי בסיס:11,100 פתיחה:11,100 גבוה:11,440 נמוך:11,110 תמורה:1,053,625 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . אתמול (א') עדכנה חברת הדירוג את אופק הדירוג של החברה מ'שלילי' ל'יציב'. הדירוג נותר על כנו ברמה של A2 עבור סדרות ג' ו-כג' שבמחזור. במקביל לדירוג, אישרה מידרוג דירוג זהה להנפקת סדרה חדשה ו/או הרחבת סדרה קיימת בהיקף של עד 72 מיליון שקל. הדירוג החדש ניתן לגיוס אשר ישמש לפירעון תשלומי הקרן של האג"ח בשנה הקרובה.

האנליסט אילון גרפונקל, עו"ד- "ח וראש צוות תולה את שינוי אופק הדירוג ב"התקדמות החברה בביצוע מספר מהלכים אשר צפויים להביא לשיפור בנזילות, ביחסי האיתנות ואף להקטין את הוצאות הריבית השוטפות". המהלכים קיבלו ביטוי חלקי בלבד בדוחות הכספיים לסוף הרבעון השלישי.

"בהתחשב בהיקף ההכרה בהכנסה ממסירת יח"ד במהלך הרבעונים הקרובים והכספים שהתקבלו לאחר תאריך המאזן, בגין מימוש קרקע בנתניה וחלק מנכס בנחלת בנימין, צפוי שיפור משמעותי ביחסי האיתנות בטווח הקצר. בהתאם לאסטרטגיית החברה להקטין את המינוף, החברה מצויה בתהליכי מימוש של נכסים וקרקעות נוספים",כותבים במדרוג.

גרפונקל גם מדגיש את העלייה ברמת הוודאות של תזרים החברה וקיטון ברגישות החברה להעמקת האטה במגזר הנדל"ן למגורים בישראל, בשל התקדמות הפרויקטים.

במידרוג מציינים כי הדירוג נתמך, "בשיעורי רווחיות גולמית בולטים לטובה ביחס לענף, לאורך זמן, וקצב מכירות סביר ויציב לאורך זמן; תזרים משמעותי הצפוי בגין קרקעות שנמכרו וקרקעות שהחברה מצויה בתהליכים למימושן; פרופיל עסקי בולט לטובה, בין היתר, בשל היקף הפעילות המשמעותי, ביחס להיקף הפרויקטים בביצוע וכן לאור צבר קרקעות ניכר, המקטין את הצורך בהקצאת הון משמעותי לרכישת קרקעות".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות