: ליפמן - "גב ים צריכה לתפוס את מקום החברות המאוד יציבות בתיק"

כך אומר אנליסט הנדל"ן של IBI. "החברה פותחת את 2012 בצורה חזקה- התפוסה בנכסי החברה עלתה לרמה של 97% הגבוהה בתולדות החברה"
 | 
(1)
שרון שוופי
שי ליפמן, הנדל"ן של IBI, ניתח את תוצאותיה של חברת הנדל"ן גב ים +1.27% גב ים 215,400 +1.27% גב ים בסיס:212,700 פתיחה:212,700 גבוה:217,000 נמוך:211,900 תמורה:5,789,862 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: אשר פורסמו אתמול. לדבריו, החברה פותחת את 2012 בצורה חזקה- התפוסה בנכסי החברה עלתה לרמה של 97% הגבוהה בתולדות החברה (שלאורך השנים מציגה צמיחה מתמדת בהיקף נכסיה), ההכנסות עולות והייזום נושא פירות.

ליפמן משבח את נכסי הנדל"ן של החברה שלדבריו נחשבים לאיכותיים בענף שרובם נוצרו על ידי ייזום עצמי. "מחירי השכירות ברבעון סה"כ שומרים על יציבות , לעומת הרבעון הקודם, להערכתנו מגמה זו תישמר לפחות בשנה הקרובה, בה אנו לא צפויים לשינויים משמעותיים בשכירויות. בטווח הארוך יותר תהיה השפעה לבניה הנרחבת המתרחשת בשוק כיום (חולון,פ"ת, ת"א והרצליה). עם זאת, לאור התפוסות הגבוהות בהם נמצאים נכסי הנדל"ן, ברור כי יש מקום לייזום נוסף."

לא ניתן כמובן להתעלם מההתרחשויות בקבוצת אי.די.בי ומהלחץ העצום בה נמצאים קברניטיה לאור הקריסה בתשואות אגרות החוב שלה. ליפמן מסביר כי חטיבת הנדל"ן) החברה והחברה האם נכסים ובניין( מהווה את הרגל היציבה והנזילה בקבוצת אי.די.בי. "אמנם האינסטינקט הראשוני שלנו הוא חשש מכך שינסו להעלות כסף מגב ים לאי.די.בי, אך העובדה כי אי.די.בי תוכל תיאורטית ליהנות רק מ-40 אגורות מכל שקל כזה (בשל שרשור האחזקות) מחלישה טענה זו, והבעיה של דסק"ש להעלות כסף לאי.די.בי מחלישה עוד טענה זו. אנו מעריכים כי לאחר תוצאות הרבעון השני, חברת האם נכסים ובניין תחזור לחלק דיבידנדים וכך גם גב ים תשלם שוב של עד 150 מיליון שקל. במידה והסכומים יהיו משמעותית גבוהים יותר נבחן שוב את המלצתנו ואת ההשלכות על מינוף החברה."

החברה השלימה ב-2011 את בניית הבניין המרכזי בפארק הרצלייה צפון, מסיימת בימים אלו את בניית הבניין הראשון בחולון בהיקף של כ-12 אלף מ"ר עילי, התחילה בבניית פארק בבאר שבע, ממשיכה לבנות בהרצלייה ובונה את שכונת המגורים רמת הנשיא בחיפה. נזכיר כי באמתחתה של החברה חטיבות קרקע גדולות בפ"ת, נס ציונה, קיסריה, ת"א וחיפה. קרקעות אלו ישמשו את החברה להרחבת פורטפוליו הנכסים שלה בשנים הקרובות. לחברה נכסים לא משועבדים בהיקף של כ-3.7 מיליארד שקל ובתחילת הרבעון השני גייסה החברה בקלות כ-451 מיליון שקל על ידי הרחבה של 2 סדרות בספרדים נמוכים ובמח"מ גבוה.

"יכולת החזר החוב של החברה היא עדיין מהגבוהות בענף, בקופת החברה מזומנים בהיקף נרחב של כ-900 מיליון שקל שימשו אותה להמשך הייזום והפעילות השוטפת", מסביר ליפמן. להערכתנו גם בשנת 2012תכבוש החברה מקום של כבוד בפסגת תשואות הדיבידנדים של החברות בענף (כ-15.5% בשנת 2011) תוך שמירה על יכולת החזר החוב הגבוהה של החברה. החברה נמצאת בתנופת פיתוח מרשימה אולם נציין כי להערכתנו חלק לא מבוטל מפרויקטי משרדים עליהם אנו שומעים בחודשים האחרונים (בעיקר בת"א) לא יתחילו במועד וחלקם אף יבוטל, כך שאנו לא צופים כי הענף עומד בפני קריסה במחירי השכירות."

לסיכום, ב-IBI מעניקים לחברה הערכת שווי שמרנית המגלמת מחיר של 850 שקל למנייה, כ-19% יותר ממחירה הנוכחי בהמלצת קנייה. "חברה כמו גב ים צריכה לתפוס את המקום של החברות המאוד יציבות בתיק ההשקעות. למרות שאין מדיניות דיבידנדים מוצהרת, היא תככב גם בתחום הזה."תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש סיכון נוחי לא מבוטל. (ל"ת)
  בן 08/05/2012 16:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור