דו"ח חדש: מי הן המדינות שיסבלו באופן החד ביותר מיציאת בריטניה מהאיחוד?

|
(5)
דרמה באירופה
חברת המחקר והדירוג S&P פרסמה השבוע את המחקר שלה בנוגע לעזיבתה של בריטניה (ה"ברקזיט") והסיכונים הטמונים בה. על פי הדו"ח, שבנה מדד רגישות למדינות האיחוד, המדינה שאמורה לסבול בצורה המרבית מעזיבת הממלכה את האיחוד האירופי היא מדינת אירלנד. 
ב-S&P התחשבו באינדקטורים שונים כמו חוזקו של השוק הפיננסי והחשיפה שלו לבריטניה, זרם המהגרים שמגיע לאותה מדינה וכמובן יחס יצוא/יבוא עם בריטניה. סך המדינות שנבדקו עמד על 20 מדינות. 
ב-23 ביוני הקרוב יגשו אזרחי בריטניה למשאל העם שיכריע האם ברצונה להישאר באיחוד האירופי שמונה 28 מדינות או שמא הם מבקשים לעזוב. עד כה נראה שיש שוויון בין מחנות ה"נגד" וה"בעד" כאשר המומנטום נמצא אצל הקבוצה הראשונה. 
לטענת ה-S&P חוסר האי הודאות שינבע מעזיבת בריטניה את האיחוד, יתקוף את אירלנד הן בתחום גלי מהגרים שישטפו את המדינה הקטנה ממזרח לבריטניה והן בתחום הכלכלי. עזיבת בריטניה תערים קשיים על המסחר בין שתי המדינות אשר גובלות בגבול שנמתח על פני 499 קילומטרים. 
חברת הדירוג אינה מתמקדת רק באלמנטים של הסיכון ומציגה גם יתרונות. הכלכלה הגמישה של אירלנד, תדע להתאים עצמה אל עבר שווקים חדשים וגדולים אחרים כמו ארה"ב ושאר כלכלות האיחוד. "עזיבתה של בריטניה תזרז חתימה על הסכמים כלכליים משופרים של אירלנד עם שאר מדינות מרכזיות באיחוד" כך נכתב. נזכיר כלכלת אירלנד הייתה הראשונה מין מדינות הפיג"ס (פורטוגל, אירלנד, יוון וספרד) שיצאה מהמשבר הכלכלי שפקד אותן בשנת 2010. 
מלטה, וקפריסין גם אמורות להיפגע מעזיבת בריטניה את האיחוד. זאת בשל שמזג האוויר הנוח באותן מדינות הביא הרבה בריטים לנפוש באיים אלו ואף להעביר את שנות הפרישה שלהן בה. 
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  פרישת בריטניה מהאיחוד
  רחל 24/06/2016 06:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בשבילנו פרישת בריטניה זאת התחלת הסוף של השוק האירופאי. ממילא הם תקעו לנו מקלות בגלגלים אז טוב שיתפרקו וכל אחד לעצמו. גם המחירים באירופה היו הרבה יותר זולים לפני הקמת האיחוד. שכל מדינה תדאג לעצמה
  סגור
 • 4.
  מעולם לא קראתי ניתוח יותר חפיף ודבילי מזה (ל"ת)
  זה נקרא ניתוח? 13/06/2016 07:26
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 3.
  אף אחד לא הולך לסבול
  אחד 12/06/2016 12:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אפשר להיפגע אולי,אפשר שלא....... אבל המילה "סבל" - שמורה למקרים אחרים לחלוטין
  סגור
 • 2.
  אפשר לצאת ולחזור אבל בישראל שמרנים (ל"ת)
  אותו רוהמ 20 שנה 12/06/2016 07:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לפולין זה יעשה טוב
  רועי 11/06/2016 11:55
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הרבה בנקים יעזבו את לונדון, רובם יעברו לפרנקפורט, את עבודות האדמיניסטרציה יעבירו לפולין כפי שקורה היום, אבל ביתר שאת.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות