תחת חקירה: הרשות לני"ע בארה"ב חושדת כי קארל אייקן סיפק מידע פנים

עוד מעורבים בפרשה שחקן הגולף המוכר, פיל מיקלסון, והמהמר הכבד מלאס ווגאס, וויליאם וולטרס. אייקן: "מעולם לא סיפקתי מידע פנים"
|
קארל אייקן
פרשה חדשה מסעירה את ארה"ב. התקשורת האמריקנית פרסמה היום כי הלשכה הפדרלית לחקירות והרשות לניירות ערך (ה-SEC) פתחו בחקירה כנגד שלוש דמויות בכירות ומוכרות בעולם הכספים והספורט. השלושה הם המשקיע האקטיביסט והמיליארדר קארל אייקן, שחקן הגולף המקצועני פיל מיקלסון והמהמר הכבד שעשה מיליונים מהימורים על ספורט, וויליאם וולטרס. החשד הוא שמיקלסון ווולטרס סחרו באופן בלתי חוקי תוך שימוש במידע פנים שקיבלו מאייקן על השקעותיו.

אייקן הגיב לדברים ואמר שלא ידע כי מתנהלת נגדו חקירה כלשהי וכי הוא והפירמה שלו פועלים תמיד על פי החוק. הוא הודה שיש לו קשרים עסקיים עם וולטרס אך טען שאינו מכיר את מיקלסון באופן אישי. "אני מאוד גאה ברקורד הנקי שלי לאורך 50 השנים האחרונות, מעולם לא סיפקתי מידע פנים", כך אייקן.

על פי גורמים המכירים את הצדדים המעורבים, וולטרס ומיקלסון משחקים גולף יחד. עורך דינו של מיקלסון הגיב לחשדות ואמר כי אגדת הגולף האמריקנית אינו מהווה מטרה עבור רשויות האכיפה הפדרליות. חשוב לציין כי איש מהחשודים בפרשה טרם הואשם באופן רשמי.

ככל הנראה מדובר בחקירה שנפתחה כבר לפני 3 שנים כחלק ממספר חקירות שביצעו הרשויות בארה"ב בגין שימוש במידע פנים. החקירה נסובה סביב המסחר במנייה של יצרנית ומשווקת המוצרים לבית, Clorox (סימול: CLX), אשר אייקן ניסה להיכנס למועצת המנהלים שלה ב-2011. אייקן רכש נתח של 9.1% בחברה בפברואר 2011. ביולי הציע לחברה הצעה שהעריכה את שוויה ביותר מ-10 מיליארד דולר, דבר שגרם למניה לנסוק.

נזכיר כי אייקן נחשב למשקיע אקטיביסט מאוד הנוהג להשתמש בחשבון הטוויטר שלו בכדי להשפיע על החברות בהן הוא משקיע. בין היתר, פעל לאחרונה כנגד הנהלת אפל (סימול: AAPL) וטען שהיא עושה שירות רע לבעלי המניות בכך שאינה משתמשת ביתרת המזומנים הגדולה שברשות החברה לצורך רכישה מאסיבית של מניותיה. גם את הנהלת Ebay (סימול: EBAY) הוא תקף דרך הטוויטר ודרש ממנה להתפצל מחטיבת ה-PayPal שלה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות