ח"כ אלי כהן: "בשנת 2019 נגיע לבניה של מעל 10,000 דירות בהתחדשות עירונית"

|
(1)
אלי כהן, צילום: פלג אלקלעי

הגדלת היקפי הבנייה והיצע הדירות בישראל מהוות דרך מרכזית לטיפול במשבר הדיור. ח"כ אלי כהן, יו"ר ועדת הרפורמה בכנסת, בכנס התחדשות עירונית של מידע כנסים הציג כי בשנת 2015 נבנו רק 4,300 דירות במסלול התחדשות עירונית (פינוי בינוי ותמ"א38). אך הוא מסמן כי "בשנת 2019 נעבור את 10,000 יח"ד שייבנו מדי שנה באמצעות התחדשות עירונית והן יהוו 20% מהתחלות הבנייה בישראל".

 כהן מציג את הצעד הבא, "הכנסנו לא מעט שינויים שנצביע עליהם ב-4 במאי בוועדה לרפורמות בכנסת. כאשר כל עיר תהיה מחויבת להכין פרק המתייחס באופן פרטני להתחדשות עירונית במסגרת תכנית המתאר העירונית. על פי ההצעה, כל רשות תהייה מחויבת בתוך 12 חודשים מיום פרסום החוק לתת את התייחסותה להתחדשות עירונית במסגרת תכנית המתאר".
 
על פי כהן, המטרה היא ליצור ודאות לכל הגורמים המעורבים בהתחדשות עירונית. "ברגע שיש לדיירים וליזמים ודאות אנחנו נוכל לשחרר את הפקק. זה מונע שחיטות, מקטין את מספר הפניות לוועדות הערר ויותר סדר".
 
לסיכום סיפר ח"כ כהן כי "ב-2016, במקרה הטוב - המדינה תדביק את היקפי הביקושים. אבל עד היום הביקושים התייחסו רק לזוגות הצעירים, אבל שכחו את העולים החדשים ויש בישראל כ-30 אלף מדי שנה, ואת הזוגות הגרושים שמגיעים לכ-8 אלף . ולכן יש ביקושים ל-60 אלף יח"ד מדי שנה אבל אנחנו בונים רק 45 אלף יח"ד בשנה. אנחנו צריכים לסגור את אותו פער".

ארנון גלעדי, המשנה לראש עיריית ת"א -יפו ויו"ר הוועדה להתחדשות עירונית גם כן דיבר בכנס והעביר ביקורת על התנהלות המדינה בתחום הדיור ואמר כי "לא פעם אנחנו מוצאים את עצמו – עיריית תל אביב - מחליטה על קידום תכניות אבל נתקלים בסירוב. כך, למשל, תכנית דיור בר השגה שהתחלנו לקדם עוד לפני המחאה והמשבר, אבל לצערי אחרי שגיבשנו את הקריטריונים הגיענו למועצה הארצית ונחסמנו".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בדיחה טובה
  בדרן 18/04/2016 21:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשנת 2019 אתה תהיה בבית חמוד
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות