שווי סך הבתים בלונדון - שווה לגודלה של כלכלת ברזיל, בכמה הם זינקו?

בירה אירופית מרכזית רשמה זינוק של כ-60% במחירי הבתים תוך 5 שנים, מדובר בגידול של כ-855 מיליארד דולר
 | 
זינוק מסחרר
לונדון נחשבת לאחד ממרכזי הכלכלה החשובים בעולם, ומדי שנה מתמודדת מול ניו יורק על התואר המקום הראשון. כלכלת העיר ביצעה ריבאונד מרשים מאז המשבר הפיננסי העולמי של 2008, והדבר ללא ספק השפיע על שוק הנדל"ן של העיר – שרק ממשיך להמריא.

מחירי הבתים בבירה הבריטית זינקו ב-61% בחמש השנים האחרונות, ובשנה האחרונה בלבד רשמו עלייה של 20%. אולם ישנם כעת סימנים של האטה במחירים. המחירים עלו משילוב של ביקושים חזקים מרוכשי דירות למגורים ומזרם גדול של כספי משקיעים זרים, בעיקר מרוסיה ומסין.

מבדיקה שעשה אתר ה-CNNMoney על שוק הנדל"ן הלונדוני מגלים נתון מדהים – שווי כלל הבתים בעיר עומד על 2.2 טריליון דולר, כגודלה של כלכלת ברזיל אשר נחשבת לכלכלה השביעית בגודלה בעולם.

שווי נכסי המגורים בשכונות היקרות ביותר בעיר – ווסטמיניסטר, קנסינגטון וצ'לסי שווים יחדיו כ-345 מיליארד אירו, כגודל התוצר השנתי הגולמי של דנמרק, הכלכלה ה-35 בגודלה בעולם.

שווי סך נכסי הנדל"ן למגורים בבריטניה עמד ב-2014 על כ-8.7 טריליון דולר, גידול של כטריליון דולר מאז 2009. המשמעות היא שווי הנדל"ן בלונדון הוא 25% מכלל הנדל"ן במדינה. בעוד מחירי הבתים עולים, מספר הרוכשים שנטלו משכנתאות צנח ב-800 אלף תוך 5 שנים.

שווי נכסי המגורים בעיר זינק בכ-855 מיליארד דולר תוך חמש שנים, לפי הפיננשיאל טיימס, סכום זה שווה בגודלו לסך נכסי המגורים בסקוטלנד, ווילס וצפון אירלנד. המחיר הממוצע של נכס למגורים בלונדון עמד ב-2014 על כ-651 אלף דולר, זאת לעומת כ-168 אלף דולר בצפון מזרח אנגליה וכ-196 אלף דולר בסקוטלנד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות