בוננזה: כך בעלי דירות 64 מ"ר ישנות יקבלו מתנה של חצי מיליון שקל

היום נהרס בניין ישן בר"ג ובמקומו יוקמו 36 דירות חדשות של 3,4 ו-5 חדרים. כמה יעלו הדירות החדשות?
|
פינוי בינוי, צילום: בת חן גלילי

השחיתות בעיריית רמת גן מעמידה בסימן שאלה את תכניות ההתחדשות העירונית במסגרת תמ"א 38, אולם פרויקטים שכבר קיבלו היתר בנייה ממשיכים לצאת לפועל. היום (ב') הרסו קבוצת אלמוג ו 'בוקרה' בבעלות טלי לבקוביץ' בניין בן 3 קומות ברחוב פנקס 7 בדרום העיר ובמקומו צפוי לקום בניין בן 10 קומות ו-36 יחידות דיור.

במקום עתידות להיבנות דירות 3 חדרים בשטח 73 מ"ר עם מרפסת של 10 מ"ר, שנמכרות ב-1.84 מיליון שקל, דירות 4 חדרים בשטח 99 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר נמכרות תמורת 1.99 מיליון שקל, דירות 5 חדרים בשטח של 114 מ"ר עם 12 מ"ר מרפסת נמכרות תמורת 2.19 מיליון שקלודירת גן בשטח של 110 מ"ר עם גינה של 70 מ"ר נמכרת תמורת 2.96 מיליון שקל. דירת פנטהאוז 5 חדרים 121 מ"ר נמכרה תמורת 3.15 מיליון שקל.

הבעלים עוזבים דירות 3 חדרים בשטח 64 מ"ר ודירות 3.5 חדרים בשטח 77 מ"ר ויקבלו דירות 4 חדרים בשטח של 99 מ"ר ודירות 5 חדרים בשטח של 117 מ"ר בהתאמה.

הבניין לפני ההריסה, קרדיט: אורלי כתב יחצ
הבניין לפני ההריסה, קרדיט: אורלי כתב יחצ

לדירות תהיה מרפסת שמש בשטח של 10 מ"ר, וכל דירה חדשה תהיה ממוקמת קומה אחת מעל מיקום הדירה בבניין הישן. כמו כן, כל דירה תקבל חניה תת-קרקעית, ערבויות חוק מכר וערבויות לשכירות, כאשר דמי השכירות בתקופת הבנייה ינועו בין 4000-5000 שקל בחודש. על פי הערכות, ערך הדירות יעלה בכחצי מיליון שקל מדירת 3 חדרים ישנה לדירת 4 חדרים חדשה.

ציפי דותן, דיירת בבניין: "יש צביטה בלב למראות ההריסה. אני גרה פה 43 שנים. באתי בת 25 יצאתי בת 69. הבן שלי הוא הראשון שנולד בבניין, ואני מהיחידים שנותרתי בבניין, רוב חיי אני כאן. חוץ מזה שלמבוגרים קשה להתרגל לשינויים. למרות שאנו מקבלים דירה חדשה".

אלי פרייטג, דייר בבניין: "ההרגשה היא מתעתעת. זה רגע שמצד אחד הוא שמח מצד שני הוא עצוב, אתה רואה איך הבית שלך נהרס. זה בית שקניתי אותו והבאתי שם ילדים יש זיכרונות, זו תקופה מסוימת בחיים. בכלל, כשהורסים בית יש תמיד משהו שכואב אבל כשהמטרה היא טובה יש שמחה בלב".

איציק אמסלם, יו"ר ומבעלי קבוצת אלמוג "אני מצר על התנהלות הרגולטורים וראשי הרשויות שאינם עושים דבר כדי לקדם פרויקטים מסוג זה כשבאפשרותם הזכות להקים פחות ממיליון יחידות דיור באזורי ביקוש בהשקעה מינימאלית. ראשי הרשויות והממשלה מתעלמים מכך שמדובר בתיקון חברתי לאוכלוסייה שבשום דרך אחרת לא תצליח להביא לשיפור באיכות ובסביבת המגורים שלה. לדעתי, אין מתאים מהתחדשות עירונית כפתרון למצוקת הדיור באזורי ביקוש בישראל אשר במקביל מהווה גם פתרון לבעיות וצרכים אמתיים לתושבים ברמה הקיומית והבטיחותית".
קרדיט: ARTMODELS
קרדיט: ARTMODELS

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות