סקר ה-ADP: "שוק העבודה בארה"ב נחלש בחודש נובמבר"

סקר התעסוקה המקדים הצביע על תוספת של 67 אלף משרות במהלך החודש, האחרון, הנתון השני הכי נמוך בעשור האחרון. החולשה בחברות הקטנות ממשיכה לבלוט. ביום שישי צפוי להתפרסם הנתון של הלשכה לסטטיסטיקה
|
חלל עבודה משותף, צילום: Istock

ברקע לנתוני המאקרו החלשים שפורסמו מוקדם יותר השבוע במגזר הייצור בארה"ב (לכתבה המלאה), סקר התעסוקה המקדים של ADP לחודש נובמבר מצביע היום כי שוק התעסוקה בארה"ב נחלש בחודש האחרון. 

ע"פ הסקר שפורסם היום, הכלכלה האמריקנית הוסיפה כ-67 אלף משרות חדשות בחודש האחרון, רחוק משמעותית מהתחזיות המוקדמות שעמדו על תוספת של 140 אלף משרות חדשות. נציין כי רק פעם אחת בעשור האחרון סקר ה-ADP הצביע על קריאה נמוכה יותר, ביוני האחרון. 

סקר התעסוקה של ADP בחודשים האחרונים

מבחינת חלוקה לסקטורים, סקטור השירותים והחינוך ממשיך לבלוט בחוזקתו עם תוספת של 67 אלף משרות. מנגד, תחום הבנייה, הייצור והאנרגיה בלטו בחולשתם עם ירידה במספר המשרות. 

פרט מעניין נוסף בסקר האחרון הוא ההתפלגות של המשרות לפי גודל העסק. העסקים עם 1-19 עובדים הציגו ירידה של 15 אלף משרות, בעוד העסקים הגדולים יותר הוסיפו משרות. נציין כי מגמה זו עקבית בחודשים האחרונים: מתוך 7 החודשים האחרונים, רק 2 חודשים הצביעו על תוספת משרות.

נציין כי ביום שישי הקרוב צפוי להתפרסם סקר התעסוקה הרשמי של הלשכה לסטטיסטיקה בארה"ב. הצפי כעת הוא לתוספת של 180 אלף משרות חדשות, כאשר שיעור האבטלה צפוי להישאר ברמה של 3.6%. לנוכח הנתונים היום, הסיכויים לאכזבה בפרסום הנתון בשישי עלו משמעותית.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות