ג'ים רוגרס: "אבה הרס את יפן, מדיניותו היא אסון לטווח הארוך"

ראש הממשלה היפני זכה בבחירות לבית העליון במדינה, וגורו ההשקעות נותר פסימי. "ביפן יש בעיה רצינית מאוד"
 | 
ג'ים רוג'רס
"המדיניות של אבה בטווח הארוך היא אסון ואין בטחון שתצלח בטווח הקצר", כך אמר בראיון לאתר Fusion MarketSite המיליארדר ג'ים רוג'רס בתגובה לניצחון הסוחף של ראש הממשלה היפני המכהן שינזו אבה בבחירות לבית העליון, גורם שצפוי לקדם את תוכנית התמריצים וגיבוש הרפורמות במדינה.

ג'ים רוג'רס ידוע כ"גורו" השקעות אמריקני, שייסד את קרן הגידור "קוונטום" יחד עם גורו השקעות אחר, ג'ורג' סורוס. עיקר השקעותיו של רוג'רס הן על הסחורות, בעיקר מתכות יקרות, ובשווקי אסיה. לדברי רוג'רס, הוא מתחיל להגדיל החזקה במניות סיניות על רקע הירידות החדות שנרשמו שם, הוא אוהב להשקיע בגז טבעי ובחקלאות, אך חושש מטיב תשתיות המים במדינה. בנוסף, רוגרס סבור שהאירו ייראה שונה מאוד בעוד מספר שנים.

אולם, כאשר רוג'רס מתייחס ליפן, הוא מחזיק בדעה נחרצת. לדבריו, "ביפן יש בעיה רצינית מאוד. אם אנו מסתכלים אחורה, אבה הרס את יפן. יפן נושאת רמות חוב ענקיות, והיא בעלת נתונים דמוגרפיים נוראיים. גידול האוכלוסיה בדעיכה ומנגד הממשל לא מאפשר לפתוח את שערי יפן לזרים. בנוסף, כוונתו של אבה להרוס את מטבע הין היא אסון בטווח הארוך ואין ביטחון כי אכן תצלח בטווח הקצר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה