חברת חשמל יוצאת בניסוי לטכנולוגיה - שתפחית משמעותית את זיהום האוויר והסביבה

חברת חשמל החלה בניסוי הפיכת פסולת לדלק לייצור חשמל. דלק חדש יפחית את כמות הפחם הנשרפת ואת הטמנת הפסולת
 |  (3)
בשורה?
חשמל ירוק: חברת החשמל בליווי ובפיקוח של המשרד להגנת הסביבה, החלה בניסוי סביבתי בתחנת הכוח רוטנברג שליד אשקלון, במסגרתו בוחנת תהליך של הפיכת פסולת עירונית - לחומר דלק RDF  (Refuse derive fuel), אשר, בשילוב פחם, ישמש לייצור חשמל.  
שריפת הפסולת העירונית המעובדת, בשילוב עם פחם, צפויה להיות חסכונית יותר וידידותית יותר לסביבה. הדלק החדש, יפחית את כמות הפחם הנשרפת, יקטין באופן משמעותי את היקפי הטמנת הפסולת במדינה ואת הפליטות של גזים מאתרי ההטמנה ויחסוך בעלויות שינוע הפסולת לאזורי הטמנה. כמו כן, יהווה מקור הכנסה נוסף עבור חברת החשמל במסגרת פעילות הפיתוח העסקי של החברה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
יור' דירקטוריון חברת החשמל , יפתח רון טל: "חברת החשמל מיישמת את מדיניות המשרד להגנת הסביבה בכל היבטי העבודה והייצור מהמעבר המהיר לייצור בגז טבעי, פרויקט הפחתת הפליטות בתחנות הפחמיות ופיתוח תהליכים ירוקים בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה, על מנת לאפשר אוויר נקי ופליטת מזהמים מינימאלית".
בעקבות הניסוי, חברת החשמל תוכל לקבל אישור  לשריפת RDF  בתערובת עם פחם כחומר דלק, זאת לאחר שיתברר כי הפליטות עומדות בתנאים המחמירים של המשרד להגנת הסביבה.
לטובת הניסוי, יובאו מאיטליה כ- 800 טון של RDF (Refuse derive fuel) – פסולת עירונית מעובדת המשמשת כדלק, היות ובישראל אין עדיין תהליך מורשה של ייצור פסולת מעובדת העומדת בערכים המוגדרים על-ידי המשרד לאיכות הסביבה. נציגי המשרד להגנת הסביבה אישרו את השלב הראשון בניסוי - בדיקות הרקע של שריפת הפחם המיועד לתערובת בניסוי. במקביל הסדירה תחנת הכוח רוטנברג את תנאי רישוי העסק, ואופן הכנת תערובת ה- RDF עם הפחם, כך שיעמוד בתנאים הנדרשים לביצוע הניסוי.
הניסוי נפרש על פני חמשה ימים אשר במסגרתם התבצע כיול של המטחנה לשריפת תערובת ה- RDF ביחד עם הפחם ושריפת התערובת בהתאם לפרמטרים שנקבעו  על-ידי המשרד להגנת הסביבה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אנדראה רוסי עשה זאת לפני 40 שנה, לא היה מציאה
  שמטוב 28/04/2015 19:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  עכשיו איטליה זורקת את האשפה שלה אצלנו. המצחיק הוא שבאיטליה חיסלו את מיחזור הפסולת לדלק של אנדראה רוסי, פטרולדראגון, בגלל שטענו שזה גורם לזיהום הסביבה. עכשיו עשו את ישראל לפח האשפה של איטליה. רוסי צדק, כל עיסקי הדלק הן שחיתויות.
  סגור
 • 2.
  יש היום מנועים מגנטיים
  כלכלן ראשי 28/04/2015 19:04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  למה כל הבאלגן והשטיות יש היום מנועים מגנטיים אפשר ליצר חשמל בחינם
  סגור
 • 1.
  איזו בדיחה:
  רציונלי 28/04/2015 14:12
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בשורות 8-9 כתוב: "ויחסוך בעלויות שינוע הפסולת לאזורי הטמנה". בכל מקרה יהיו צריכים לשנע את הפסולת, הרי היא תגיע לתח"הכ בכוחות עצמה.... אז איפה פה החיסכון בעלויות השינוע???
  סגור