מכתשים אגן מסכמת רבעון חזק: רשמה רווח נקי של 90 מיליון דולר

חברת האגרוכימיה דיווחה על גידול מרשים בכל מגזרי הפעילות ברחבי העולם. מנכ"ל החברה: "ממשיכים לבסס את התשתיות הנדרשות בסין"
|
(2)
ארז ויגודמן, צילום: סיון פרג'; יח"צ
חברת האגרוכימיה מכתשים אגן דיווחה הבוקר (א') על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2013. החברה בשליטת כימצ'יינה ו{כור}, דיווחה על הכנסות שעמדו על סך של 885.4 מיליון דולר, גידול של כ-7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, או גידול של 8.4% בניכוי השפעות מטבע. בשורת הרווח מכתשים רשמה רווח נקי של 90.2 מיליון דולר, גידול של 1% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

מכתשים אגן היא מובילה עולמית בפתרונות גנריים להגנה על הצומח, ובעלת 30 מפעלים ברחבי העולם. נציין כי השליטה במכתשים נרכשה לפני כשנה וחצי ע"י ענקית האגרוכימיה כימצ'יינה הסינית תמורת כ-2.4 מיליארד דולר מידי חברת כור מקבוצת IDB.

החברה מסבירה את הגידול בזינוק בכמויות המכירה במרבית האיזורים (במיוחד באמריקה הלטינית ואסיה) לצד העלאת מחירי המכירה במרבית האיזורים. מכתשים מציינת כי בכל האיזורים הגאוגרפיים נרשם גידול במכירות, כאשר באמריקה הלטינית, צפון אמריקה ואסיה פסיפיק נרשמה צמיחה חזקה במיוחד.

כך, ההכנסות באמריקה הלטינית גדלו בשיעור של 19.5% והגיעו לרמה של 128.3 מיליון דולר, שנבע בעיקרו מהשילוב בין גידול בכמויות המכירה ושיפור מחירי המכירה. במקביל. המכירות באסיה פספיק, אפריקה וישראל התסכמו בסך של 175.2 מיליון דולר, גידול של 6.1% ביחס לרבעון המקביל אשתקד למרות תנאי בצורת באוסטרליה.

התזרים השוטף ברבעון הראשון של שנת ‏2013‏ הסתכם בתזרים שלילי בסך של ‏156.7‏ מיליון דולר לעומת תזרים שוטף שלילי בסך של ‏124.0‏ מיליון ברבעון המקביל אשתקד. מכתשים מסבירה את השינוי בתזרים השוטף בעיקר מהפרשי עיתוי בהון החוזר אשר צפויים להתהפך במהלך השנה.

יאנג שיאנגשין , יו"ר הדירקטוריון של מכתשים אגן, אמר בתגובה כי "אנחנו מציגים רבעון נוסף של צמיחה ושיפור בביצועים העיסקיים של החברה לרבות הכנסות רבעוניות הגבוהות ביותר אי פעם, גידול ברווח הגולמי ושיפור ברווח התפעולי. מנקודת מבט אסטרטגית, אנו ממשיכים להתמקד בבניית פלטפורמה עסקית שתאפשר למכתשים אגן להפוך לשחקנית מובילה בשוק הגנת הצומח הסיני הצומח במהירות. בינתיים, אנו מרוצים מאוד מההתקדמות והשיפור של מכתשים אגן בכל היבטי הפעילות שלה".

ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל מכתשים אגן, אמר בתגובה כי "תוצאות הרבעון הראשון מעידות על המשך ההתקדמות שלנו, במיוחד בתחומים של שרשרת האספקה הגלובלית, פיתוח והשקת מוצרים חדשים, בידול סל המוצרים וביסוס יכולות השיווק הגלובלי שלנו".

עוד הוסיף ויגודמן כי "אנו ממשיכים בתהליך בחינת מיזוג החברות בסין כדי לבנות ולבסס את התשתיות הנדרשות באחד השווקים הצומחים ביותר בעולם בענף שלנו. פלטפורמה זו תחזק את היתרון התחרותי שלנו, תתמוך בהמשך ההתרחבות והצמיחה הרווחית של החברה, ותשפר את היכולת שלנו לתמוך בחקלאים בכל העולם באמצעות פתרונות חדשניים ופשוטים."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הפסידו מהמכירה לסינים. תמכו שנים במכתשים והכסף הלך לסינ
  בעלי מניות מכתשים 12/05/2013 10:20
  הגב לתגובה זו
  0 2
  למה כל הנבלות שמתנגדות למכירת כיל לפוטאש לא פתחו את הפה אז? מדינת חלם של מנוולים
  סגור
 • מכתשים היא חברה שהמשאב שיחיד שלה הוא ידע וחדשנות
  גדעון 12/05/2013 11:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אין מה להשוות לכיל.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות