המדדים בוול סטריט זינקו; GM ומקדונלדס תידלקו

ברננקי לא התייחס בנאומו למשבר האשראי ואיכזב את המשקיעים. מניות GM ומקדונלדס תדלקו את העליות. בין הישראליות: קומוורס זינקה 7.8%, טאואר טיפסה 10.3%, XTL עלתה 40.4%, צ'ק פוינט הוסיפה 2.8%
|
המדדים בוול סטריט זינקו; GM ומקדונלדס תידלקו

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בעליות שערים חדות, בעוד הדאו ג'ונס נהנה מנתוני המכירות החזקים של קמעונאית המזון, מקדונלדס, וכמו כן, הודעה מיצרנית המכוניות GM, כי היא מפתה קונים חדשים עם מעט תמריצים. לאורך היום, המשקיעים מצאו מעט נחת באמונה שהפדרל ריזרב יוריד את שיעורי הריבית בשבוע הבא, למרות שלא קיבלו שום רמזים היום מנאומו של יושב ראש הפדרל ריזרב, בן ברננקי, בגרמניה שדיבר על אי-השיויון בסחר הגלובלי.

כאמור, נגיד הפדרל ריזרב, בן ברננקי, נאם היום בשעה 18:00 שעון ישראל. ברננקי לא ניצל, כנראה, את ההזדמנות האחרונה שלו לתת את דעתו על מצב הכלכלה בהקשר לגובה הריבית המוניטארית לחודש אוקטובר. בנאומו התייחס בעיקר, לנושא הבעייתי של פער הסחר העצום בחשבון השוטף של ארה"ב ובמקביל לעודף בחשבון השוטף של סין ובמדינות מוטות ייצוא נפט. ברננקי אמר שהגרעון בחשבון השוטף של ארה"ב אינו בר-קיימא אך למרות זאת, כיום ההישענות של ארה"ב על הזרים "היא לא, ברגע הזה, יוצרת נטל כבד במיוחד על הכלכלה האמריקנית".

בעוד המשקיעים מעלים ספקולציות שונות, עד כמה ובאיזה מידה תשפיע הורדת הריבית הצפויה על הכלכלה האמריקנית, השבוע התייחסו מספר גורמים בכירים בפד לדבר.

מדד הנאסד"ק סגר בעלייה של 1.5% ברמה של 2,597 הנקודות. סגר בעלייה של 1.38% ברמה של 13,308 הנקודות.

ללא קשר למסחר ואולי עם קשר - היום הוא יום השנה השישי למתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר אשר יצא לראשונה ביום שלישי, ממש כמו ביום בו תקף אל-קאעידה את חבל הטבור של האמריקנים, רק המריצה את מלאכת הזיכרון של אחד האירועים הטראומתיים והמכוננים בהיסטוריה האמריקנית של השנים האחרונות.

נפט

אופ"ק הסכימו היום (ג') לעלות את תפוקת הנפט ב-500 אלף חביות ביום במאמץ להרגיע את השווקים ששלחו את מחירי הנפט לשחקים ואת החששות שמלאי הנפט עשויים להצטמצם עד סוף השנה. הצעד המפתיע יכנס לתוקפו בראשון לנובמבר, מסרו בקרטל.

מחירי הנפט נשקו היום שוב לשיאים חדשים. החוזה לאוקטובר סגר את המסחר בעלייה של 1% ל-78.23 דולר לחבית.

מאקרו

מדד ה- ICSC-UBS למכירות הקמעונאיות לשבוע שהסתיים ב-8 לספטמבר, פורסם כשעה וחצי לפני פתיחת המסחר. הצביע על עלייה של 0.3% מהשבוע שעבר, המשקף קצב גידול שנתי של 2.9%. בדו"ח נכתב כי מזג האוויר החם תרם למכירות המוצרים העונתיים. נציין, כי הנתונים לא משנים את הציפיות לאינדיקאטורים של משרד המסחר האמריקני למכירות הקמעונאיות בחודש אוגוסט.

גרעון הסחר של ארה"ב הצטמצם בחודש יולי, בעקבות הקפיצה החדה ביותר מזה שלוש שנים ביצוא המוצרים. פער הסחורות הצטמצם ב-0.3% והסתכם ב-59.2 מיליארד דולר, לעומת 59.4 מיליארד דולר ביוני, כך הודיעה לשכת הסחר בארה"ב, טרם פתיחת המסחר.

אמריקניות במרכז

מניות MCDONALDS דחפו היום את הדאו גבוהה יותר, בעוד הם מטפסות 3%, אחרי שענקית קמעונאות המזון, שדיווחה על זינוק במכירות באוגוסט.

מניות חברת Sepracor יצרנית התרופות ו- GlaxoSmithKline ענקית מוצרי הבריאות הבריטית הסכימו בניהן על שיווק ה- eszopiclone אשר נועדה לטיפול במחלת האינסומניה. הפצת התרופה תהיה ברחבי העולם מלבד: ארה"ב, קנדה מקסיקו ויפן. חברת GlaxoSmithKline מבחינתה תשווק את התרופה תחת השם Lunivia.

מניות ImClone Systems (סימול: IMCL) זינקו כ-21% ומניות Bristol-Myers Squibb מטפסות 1.4% בעקבות מחקר מבטיח על תרופת Erbitux, המסוגלת להגדיל את שיעור ההישרדות של חולי סרטן הריאות.

מניות Countrywide Financial המשיכו לייצר כותרות היום בעודם נופלים כ-4%, אחרי שבניו יורק פורסם שחברת המשכנתאות הגדולה בארה"ב שכרה את Goldman Sachs כדי שיעזרו לה להשיג עוד השקעה של מיליארדי דולרים בחברה, רק שבועות מספר לאחר שבנק אוף אמריקה השקיע בה 2 מיליארד דולר.

ישראליות במרכז

מניות קומברס (סימול: CMVT.PK) זינקו היום בבורסת הפינק שיט של הנאסד"ק, בהמשך לפרסום דוחותיה, הלא מבוקרים של החברה מאמש, בהם דיווחה על הרחבת ההפסד התפעולי, עקב מספר פרמטרים על שיפור בהכנסות. כמו כן, קיבלה החברה העלאת המלצה היום מבית ההשקעות Merriman Curhan Ford ל-"קנייה" מ-"ניטרלי". לידיעה מורחבת

חברת רדויז'ן חו"ל , מובילה בתחום תשתיות הוידאו וספקית של מערכות תקשורת ויזואליות, הודיעה היום על השקתה של גרסת ה-5.0 של מערכת ה-ProLab, פתרון בעבור קול ווידאו בסביבת ה-IP, IMS ורשתות ה-3G.

ענקית התרופות השווצרית, Roche, החלה בנקיטת צעדים משפטיים כנגד חברת התרופות טבע חו"ל , בכדי למנוע ממנה למכור את הגרסה הגנרית לתרופת ה-Boniva של החברה. כך הודיעה מוקדם יותר הבוקר, Roche. כמו כן, טבע ממשיכה להיסחר ברקע לסקירה של האנליסט יואב בורגן מלידר: "מניית טבע צפויה לסבול מעננת אי-הוודאות האופפת את השקת הפרוטוניקס". נזכיר, כי ביום שישי קיבלה החברה אישור לשיווק התרופה בסיכון אך נמנעה מלעשות זאת וציינה כי "בכוונתה להשלים בחינה מקיפה של ההחלטה לפני בחירת מתווה הפעולה של החברה".

מניות וריפון חו"ל , עלו היום. בעקבות דוחותיה הכספיים של חברת וריפון לרבעון, בית ההשקעות, דש איפקס פרסם היום (ג') את המלצתו על המניה. בדש איפקס נתנו למניה המלצת "קניה" והעלו את מחיר היעד ל-46 דולר למניה. מחיר היעד מהווה של כ-17% על מחיר המניה בשוק.

מניית אמדוקס , הספקית המובילה של מערכות חוויית לקוח, המשיכה להיסחר היום על רקע הודעתה אתמול כי HSBC, אחד מהבנקים הפיננסיים הגדולים בעולם, הטמיע את מערכות התמיכה התפעוליות (OSS) של החברה.

מניית טאואר חו"ל זינקה כ-8%. ברקע לזינוק, השלמת הסכמי האשראי עם הבנקים והחברה לישראל, בדרך להרחבת המפעל (פאב 2) ובעיקר חוזה ענק של טאואר עם חברת מוטורולה.

נזכיר, כי אחה"צ אתמול דיווחה טאואר כי השלימה את הסכמי המימון שלה מול הבנקים והחברה לישראל. בסה"כ גייסה החברה סכום של 30 מיליון דולר מהבנקים, עוד 30 מיליון דולר מהחברה לישראל ובנוסף לגיוס של 40 מיליון דולר מחודש יולי, החברה גייסה כ-100 מיליון דולר.לידיעה מורחבת

מניות אקס טי אל NAS (סימול: XTLB) המשיכו להשתולל בהמשך להודעת החברה אמש, על תחילת הניסוי הקליני בתרופה לטיפול בכאבים כרונים - ביסיפאדין (Bicifadine) - אשר הזכויות לפיתוחה ולשיווקה נרכשו מחברת DOV האמריקאית. מניות XTL מזנקת היום ב-27% ומשלימות זינוק דו-יומי של 50%.

חברת אלביט ראיה , הנסחרת בבורסה מעבר לדלפק (evsn) והמתמחה בייצור של ציוד בדיקה אופטי ומערכות ניטור אולטרא-סוניות מודיעה כי קבלה הזמנות חדשות וחוזרות בהיקף של 4.5 מיליון דולר. המדובר במערכות לסריקה אולטרא-סונית של גופי מטוסים ומנועי סילון וכן הזמנות מיצרן מוביל בתחום התעשייה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות