חוץ בנקאיות לפני החגים

|
(1)
הלוואות

הקמה של עסק חדש וגם ניהול עסק קיים, דורשת לא פעם סיוע כלכלי במימדים רציניים. רוב העסקים שמנוהלים בישראל הם עסקים קטנים עד בינוניים, מה שאומר שלא מדובר על אנשים שיש להם הון עצמי בלתי נדלה. לכן ברור  מדוע יש צורך באשראי מידי פעם, שכן בעוד שההכנסות הן לא משהו יציב שאפשר תמיד לסמוך עליו, הרי שההוצאות ממשיכות לכל אורך תקופת העסק, בין אם הן כוללות: תשלומים לספקים, יצירת מלאי מוצרים, תשלומים לעובדים ועוד. 
 
לכן ברור מדוע הלוואות חוץ בנקאיות דרושות לבעלי עסקים ובעיקר ליזמים חדשים הנמצאים בתחילת דרכם. 
 
כיצד לבחור את ההלוואה הרצויה? 
הלוואות חוץ בנקאיות יכולות להגיע ממקורות מימון שונים ולכן ברור שצריך לבחור ההלוואה המתאימה ביותר. מצד אחד ניתן לקבל הלוואות בערבות מדינה אך מצד שני יש גם הלוואות אחרות שלעיתים יכולות לסייע, כמו לדוגמה קרן פועלים לעסקים שהוקמה על ידי בנק הפועלים וחברת הביטוח כלל. כדי לבחור את ההלוואה המתאימה לניהול העסק או להקמתו. עם זאת עדיף תמיד להתייעץ עם חברה מקצועית שזה תחום ההתמחות שלה שכן סיוע שכזה יוכל לחסוך לא מעט זמן וכספים מיותרים. 
 
מהם התנאים לקבלת הלוואות חוץ בנקאיות? 
ראשית, כדאי לדעת שיש הבדל בין התנאים של הלוואות בערבות מדינה ובין הלוואות חוץ בנקאיות אחרות. שנית, אם ניקח לדוגמא את הדרישות של קרן פועלים לעסקים אנחנו נראה תחילה שמדובר על קרן עם תקציב של לא פחות מ- 8 מיליארד ₪ כך שמדובר על קרן גדולה ומבוססת. קרן זו מיועדת למגוון יעדים שונים: 
1. בעלי הון חוזר 
2. עסקים שרוצים לבצע השקעות שונות לפיתוח העסק 
3. עסקים חדשים שנמצאים בשלבי ההקמה 
 
מבחינת התנאים חשוב להבין שלכל סוג של הלוואה יכולים להיות תנאים אחרים. במקרה של קרן פועלים לעסקים מדובר על עסקים שמחזור ההכנסות שלהם לא יעלה על 25 מליון ₪ בשנה. בנוסף לכך, הריבית של הקרן הזאת אטרקטיבית ביותר אך עדין צריך להציג 25% בטחונות אל מול ההלוואה הנדרשת. מבחינת פריסת התשלומים מדובר על פרישה של עד 6 שנים, דבר שהופך את הקרן הזאת לנוחה מאוד עבור עסקים רבים. 
 
האם כל מבקשי הלוואות ייענו בחיוב? 
חשוב לדעת שכאשר מדברים על הלוואות חוץ בנקאיות, כמו לדוגמה הלוואה מקרן פועלים לעסקים, שבפועל רק 30% ממגישי הבקשות יקבלו את ההלוואה הדרושה להם. הגורמים שיוכלו להשפיע על השאלה האם עסק מסוים יקבל הלוואה או לא, מלבד עמידה בתנאים כמובן, הם: בקשת הלוואה בהיקף הנכון בהתחשב בנתוני העסק, כתיבה נכונה של תוכנית עסקית ובנוסף לכל אלה, יש גם משמעות להכנה האישית של מבקש ההלוואה. לכן מומלץ לפנות אל חברה שעוסקת בתחום הזה ושיכולה לייעץ בכל מה שקשור להלוואות החוץ בנקאיות. 
 
כיצד חברה מקצועית תגדיל את הסיכוי לקבל את ההלוואה הרצויה? 
ראשית, חברה מקצועית שעוסקת במתן ייעוץ בגיוס ומימון לעסקים יכולה לסייע בבחירת האפיק המתאים ביותר שאליו כדאי לפנות. ישנם עסקים שהסיכוי שלהם לקבל הלוואות בערבות מדינה גדול יותר לעומת הסיכוי שלהם לקבל הלוואה מגורמים חוץ בנקאיים אחרים ויש משמעות לבחירת האפיק המתאים. שנית, חברה חיצונית יכולה לתדרך את בעל העסק לגבי האופן שבו צריך להגיש את הבקשה, דבר שיגדיל כמובן את הסיכויים לקבל תשובה חיובית. בנוסף לכך, יש הבדל בין בקשת הלוואות חוץ בנקאיות בין עסקים שנמצאים בשלבי ההקמה שלהם ובין עסקים שזקוקים למימון כדי לגדול, לקיים את העסק ולצמוח. לכן יש לקחת בחשבון את כל הנתונים הללו ובהתאם לכך לבחור את המסלול המתאים שבו הסיכוי לקבל את ההלוואה הנדרשת יגדל. 
 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כרכור דרךהבנים 85
  מושקוביץשמעון 26/09/2017 09:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בקשר הלואה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות