לראשונה מזה עשור: הבנק המרכזי בבריטניה העלה את הריבית, מספק תוואי להמשך

בהתאם לתחזיות - החליט הבנק המרכזי בבריטניה להעלות את הריבית משיעור של 0.25% ל-0.5%
מארק קרני, צילום: World Economic Forum
לראשונה מזה עשור: הבנק המרכזי בבריטניה העלה היום את הריבית משיעור של 0.25% ל-0.5%, כאשר על פי הודעת הבנק, כל העלאה עתידית תעשה בצורה הדרגתית ובמידה מוגבלת. מארק קארני, נגיד הבנק המרכזי, צופה עוד 2 העלאות ריבית בשלוש השנים הקרובות.
העלאת הריבית באה בהמשך לעלייה באינפלציה בבריטניה בעקבות ה'ברקזיט', כאשר בספטמבר האחרון עלה שיעור האינפלציה לרמה של 2.9%. מדובר כאמור בהעלאת הריבית הראשונה מזה עשור, אשר תשפיע ישירות על בעלי ורוכשי הדירות בממלכה, שכן מהלך כזה גורם לעלייה בעלות החזר ההלוואות. מן העבר השני, מהלך כזה משרת את אלו אשר חוסכים כספם בבנק.
בתוך כך, הפאונד הבריטי יורד כ-1% מול הדולר, ועומד על רמה של כ-1.31 דולר. 
רוברט כרמלי, מנהל דסק חו"ל, בפעילים ניהול תיקי השקעות: "העלאת הריבית בבריטניה היא תוצאה ישירה של 2 גורמים:  ניסיון לשמור על אמון הבנק המרכזי, וניסיון להחזיר את האינפלציה ליעד הבנק המרכזי. נגיד הבנק שמאז כניסתו לתפקיד לפני 4 שנים "הכין" את השוק להעלאת ריבית נאלץ להוריד אותה לפני יותר משנה לנוכח משאל העם שקרא ליציאתה של בריטניה מהאיחוד. מהלך של העלאת ריבית אמור להשיב מעט מהאמון שאבד לו. הסיבה השנייה נעוצה בשיעור האינפלציה שניצב על 3% - אחוז שלם מעל היעד של הבנק המרכזי. חשוב להדגיש שחלק משמעותי מעליית המחירים נעוצה בהיחלשות הפאונד ולא בשל גידול משמעותי בביקושים ושדווקא התחזקות הפאונד בשנה האחרונה אמורה להחזיר את המשק ליעד האינפלציה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הספירה לאחור
  כלכלן 04/11/2017 12:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא לוקחים משכנתא בתקופת בועה!
  סגור
 • 2.
  המפולת כבר כאן (ל"ת)
  ירון 02/11/2017 16:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אם העלו רבית, המטבע צריך לעלות לא לרדת ??? (ל"ת)
  ניוטון 02/11/2017 15:06
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור