הדולר מדשדש סביב ה-3.8 ש': מאבד גבוה אחרי קביעת היציג בהתאם למגמה בעולם

בניגוד למגמה בחודשים האחרונים המשיך להיחלש היום הדולר מול האירו והיין, היציג נסגר בעלייה קלה
|
הדולר מדשדש סביב ה-3.8 ש': מאבד גבוה אחרי קביעת היציג בהתאם למגמה בעולם

המסחר במטבעות ביום רביעי התאפיין בשינוי מגמה של החודשים האחרונים בשעה שהדולר תיקן מעט מטה מול המטבע האירופאי ומול היין היפני. מנגד, הדולר הצליח להתחזק קלות מול השקל.

בעת קביעת היציג, התפרסמו היום נתוני מאקרו לגבי ההוצאה הפרטית וההכנסה הפרטית בארה"ב, אשר לא השפיעו רבות על מגמת המסחר בדולר בעולם שהמשיך להיסחר בירידות קלות מול האירו, לאחר שהגיע לשיא של שלושה חודשים.

האירו, אשר ניזון מנתונים חיוביים המעידים כי הכלכלה האירופאית נמצאת במסלול הנכון להתאוששות מהירה מהצפוי ויציאה מוקדמת מהמיתון, מתחזק היום מעט מול הדולר ונסחר סביב רמה של 1.427 אירו לדולר, עלייה של 0.2%

מול היין הגיע אתמול הדולר לשיא של 8 שבועות כאשר הוא נסחר כבר ברמה של 91.87 יין לדולר. כרגע נחלש הדולר בכ-0.15% ונסחר ברמה של 91.7 יין לדולר. נציין, כי שוקי ההון ביפן סגורים היום למסחר לרגל 'חג הקיסר'.

הבוקר, הבורסות באסיה סגרו בעליות. שנחאי התאוששה קלות מהירידות החדות שרשמה אתמול והוסיפה 0.76%. ההאנג סאנג שנסחר בירידות קלות סגר בעלייה של למעלה מ-1%.

מול השקל התחזק הדולר ב-0.19% ושערו היציג נסגר בשער של 3.808 שקלים. האירו רשם אף הוא עליות קלות מול השקל ושערו נקבע על 5.427 שקלים - עלייה של 0.04%.

נתוני מאקרו בארה"ב

כאמור התפרסמו בארה"ב מספר נתוני מאקרו המעידים על המשך ההתאוששות האיטית והיציבה של הכלכלה האמריקנית. על פי פרסומי הנתונים עולה כי ההוצאה הפרטית בארה"ב עלתה ב-0.5% בחודש נובמבר וזאת לעומת עלייה של 0.7% באוקטובר. בנוגע להכנסה הפרטית התקבלה עלייה של 0.4% בנובמבר זאת לעומת עלייה של 0.2 באוקטובר. שיעור השינוי בהכנסה הוא הגבוה ביותר מאז מאי השנה.

נתון מכירות הבתים החדשים בחודש נובמבר עתיד להתפרסם היום. על פי הצפוי אמורים נתוני המכירות לרשום עלייה שעשויה ולתמוך בעלייה של הדולר. תחזית האנליסטים היא כי מספר הבתים החדשים בחודש נובמבר יעמוד על 440,000 זאת לעומת 400,000 בחודש הקודם.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות