בולטת בוול סטריט: פרוקטר אנד גמבל עלתה ב-2.6%

מניית התאגיד המייצר מעל ל-300 מותגים של מוצרי צריכה משלימה היום ראלי של 75% בשנה וחצי האחרונות, ונסחרת כעת בשווי שוק שוק של 309 מיליארד דולר
|
סוחר, צילום: istock

מדווחת בולטות נוספת היום בוול סטריט היא חברת פרוקטר אנד גמבל (סימול:PG), שמצליחה להכות את התחזיות המוקדמות. מניית החברה עלתה הערב ב-2.6% לשווי שוק של 309 מיליארד דולר, כאשר נזכיר כי מניית החברה מהווה כ-4.5% ממדד הדאו ג'ונס.

החברה דיווחה על הכנסות של 17.8 מיליארד דולר ברבעון האחרון, 7% עלייה ביחס לרבעון המקביל אשתקד, ונתון הגבוה מצפי האנליסטים בשוק שעמד על הכנסות של 17.5 מיליארד דולר. הכנסות החברה רשמו גידול בר תחומי הפעילות של החברה. בחברה מציינים כי השפעות מטבע שליליות גרמו לירידה של 2% בסעיף זה.  

הרווח התפעולי של התאגיד הסתכם ב-4.29 מיליארד, עלייה של 21% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה, החברה רושמת רווח נקי של 3.6 מיליארד דולר או 1.36 דולרים למניה, עלייה של 11% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.
 
החברה מציינת כי החזירה ברבעון האחרון כ-4.9 מיליארד דולר למשקיעים: כ-1.9 מיליארד דולר בצורה של דיבידנד, וכ-3 מיליארד דולר בצורה של רכישות חוזרות (BUYBACK).

בתוך כך, החברה צופה כעת כי המכירות בשנה הפיסקלית 2020 יצמחו ב-5%-3%, לעומת תחזית קודמת שעמדה על צמיחה של 4%-3%. בנוסף, הרווח למניה צפוי להציג צמיחה של 4%-10%. 

התוצאות הטובות של החברה מתבטאות גם במחיר המניה. מאז השפל במאי 2018, מניית החברה משלימה זינוק של כ-75%, תשואה עודפות באופן משמעותי מהתשואה שהעניקה השקעה במדד הדאו ג'ונס.

גרף מניית החברה בשנים האחרונות: עולה בעקביות בשנתיים האחרונות

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות