זו כנראה הייתה הסיבה לסגירה החזקה הבוקר במדד שנחאי - גלגל ההצלה יישאר

המדד הסיני ביצע הבוקר סיבוב פרסה תוך יומי סגר בעליות ולרגע מסוים שלח מסר מרגיע
|
(2)
דחיית הקץ?

רגיעה זמנית בסין. מדיווחים בתקשורת בחו"ל הבוקר (ד') עולה כי הממשל הסיני צפוי להאריך את תוקף האיסור שחל על בעלי עניין בחברות נסחרות למכור מניות. מדובר בהוראה שניתנה למשך 6 חודשים ואמורה הייתה לפוג ביום שישי הקרוב (וליצור לחץ גדול ביום ב' הקרוב). הדיווחים הללו העבירו את מדד שנחאי לסגירה בעלייה של כמעט 2.3% אחרי יומיים קשים.

מעבר לאיסור על מכירת מניות מצד בעלי עניין שכאמור צפוי להימשך, הממשל הסיני פועל גם בצד הקנייה, ובאופן אגרסיבי מאוד. כבר בחודש ספטמבר האחרון גופים מוסדיים סיניים הגיעו להחזקה של כ-6% משווי המניות בבורסות בסין לאחר שקיבלו כסף גדול מהממשל והוראה לרוץ לקנות מניות. היום, לפי דיווחים, הגופים המוסדיים (חמושים בכסף של הממשל) פעלו בעוצמה בשוק.

נזכיר כי שבוע המסחר ותחילת השנה נפתחו בסערה עם קריסה של 8% במדדים המובילים בסין - מה שגרר הפסקת מסחר יזומה כדי למנוע קריסה. הערכות הן כי סיום האיסור ישחרר מנעילה מניות בשווי 1.2 טריליון יואן (185 מיליארד דולר !! ) ולכן בשוק היה חשש גדול מפני הרגע הזה, שלפי שעה נראה מתרחק כעת. ועדיין, לכולם ברור שההוראה היא גלגל הצלה לטווח הקצר, ואולי דווקא מחמירה את המצב לטווח הארוך במידה והכלכלה לא תראה סימני התאוששות - לכתבה בעניין לחץ כאן

נזכיר כי האיסור המדובר חל באוגוסט האחרון למשך 6 חודשי עם צניחת השוק הסיני עד כדי טריטוריה דובית, בשאיפה כי המצב בשווקים ישתפר. עם זאת, מדד מנהלי הרכש של מגזר השרותים לדצבר, שפורסם הבוקר, המשיך להראות על התכווצות הפעילות הכלכלית. מדד מנהלי הרכש לדצמבר הראה קריאה של 50.2 נקודות בלבד. קריאה מעל 50 נקודות מורה על התרחבות הפעילות הכלכלית, אך לעומת נובמבר (51.2 נק') - מדובר בירידה בקצב ההתרחבות.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קומוניסטים מנהלים כלכלת חרטה ונחנקים בגזי פליטה רעילים. (ל"ת)
  אחד 06/01/2016 13:19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  סין
  פפה 06/01/2016 12:40
  הגב לתגובה זו
  1 2
  לא יעזור כלום מפולת אדירה חכו למרץ
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות