"הקיצוצים 'יקנו' חצי שנה של שקט אך יוון תמשיך להיות מטרד"

מנהל הקרנות האגדי סבור כי "האיחוד האירופי ובמיוחד המדינות אשר נמצאות בחובות כבדים בפני עשור אבוד". לגבי האיחוד האירופי אמר: "פעם יעד רצוי והיום טרחה שנכפית על החברות"
|
ג'ורג' סורוס
המשקיע המיליארדר, ג'ורג' סורוס, פאסימי באשר להמשך ההתאוששות באירופה. סורוס חזה כי צמיחה חלשה ומתח פוליטית מתמשך עלולים לנפץ את האיחוד הכלכלי של אירופה, זאת גם במקרה כי יוון תצליח להעביר את אמצעי הצנע במדינה.

"כרגע האיחוד האירופי ובמיוחד המדינות אשר נמצאות בחובות כבדים עומדים בפני עשור אבוד", אמר סורוס. "התקופה עלולה להיות אף ארוכה מעשור, כי יפן שהייתה במצב דומה עם משבר הנדל"ן והמשבר הבנקאי חווה כעת 25 שנים ללא צמיחה", אמר סורוס.

"המצב יוצר מתחים בתוך האיחוד האירופי, אשר יכולים להרוס את האיחוד האירופי וזה סכנה ממשית", דיבר סורוס בראיון מוקלט ב-9 פברואר עבור ה-CNN. באשר לחבילה של קיצוצי התקציב, השכר והפנסיות שהפרלמנט היווני יצביע עליה אומר סורוס כי זו "לא בהכרח תעבוד בטווח הארוך, אבל זה יכול בהחלט לקנות עוד חצי שנה של שקט בחזית היוונית."

"יוון נמצאת במצב חולה. הטיפול בה על ידי הרשויות באירופה כשל והמדינה תמשיך להוות מטרד ובעיה לאירופה. האיחוד האירופי, פעם יעד רצוי, הפך להיות יותר טרחה שנכפית על החברות", כך אמר סורס.

נזכיר כי הממשלה הזמנית של ראש הממשלה היווני לוקאס פפדמוס אישרה את הקיצוצים בתקציב הדרושים כדי להבטיח את החבילה השנייה של סיוע גוש האירו ביום שישי, ומכינה את הדרך להצבעה בפרלמנט היום ב-22:00.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות