הלמ"ס: ירידה של 7.7% במספר המשרות הפנויות במשק

בונים פחות, חושבים יותר: ירידה חדה בביקוש לעובדים בבינוי בשנתיים האחרונות, מנגד לעליה בביקוש לעובדים בהיי-טק. ת"א שמרה על יציבות
 | 
בנייה, צילום: Istock
מספר המשרות הפנויות במשק הישראלי ירד ב-7.7% ברבעון הראשון של 2019 (בחישוב שנתי), לאחר ירידה של כ-6.9% ברבעון הרביעי של 2018. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (ב') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס). על פי הנתונים, חלה ירידה חדה בביקוש לעובדים בענפי הבינוי בשנתיים האחרונות, מנגד לעליה בביקוש לעובדים בהיי-טק.
ירידה קלה בהיקף המשרות הפנויות בחודש מרץ
הלמ"ס מדווחת כי בחודש מרץ נרשמו 97.1 אלף משרות פנויות במשק הישראלי, אשר היוו כ-3.48% מכלל המשרות במשק, לעומת 97.2 אלף בחודש הקודם, אשר היוו כ-3.5% מכלל המשרות במשק.
מספר המשרות הפנויות בענפי הבינוי ברבעון הראשון של 2019 נאמד ב-8,898, ירידה של 20% ביחס לאומדן מספר המשרות הפנויות ברבעון הראשון אשתקד, אשר עמד על 11,191.
 
התפתחות מספר המשרות הפנויות בענפי הבינוי 

מקור: הלמ"ס
על פי נתוני הלמ"ס, חלה ירידה מתמשכת בביקוש לעובדים בענף הבינוי בשנתיים האחרונות ובמקביל נרשמה עלייה בביקוש לעובדים בענפי "מידע ותקשורת" המאופיינים בחברות היי-טק.
 
שיעור המשרות הפנויות בענפי הבינוי, מידע ותקשורת

מקור: הלמ"ס
ת"א שמרה על יציבות
עוד עולה מהנתונים כי חלה ירידה בביקוש לעובדים כמעט בכל המחוזות (למעט תל אביב, בה ששמרה על יציבות יחסית). במחוז ירושלים נרשמה ירידה חדה בשיעור המשרות הפנויות משיעור משרות פנויות של 3.0% ברבעון הראשון של שנת 2018 לשיעור משרות פנויות של 2.5% ברבעון הראשון של שנת 2019.
 
שיעור המשרות הפנויות במחוזות בישראל

מקור: הלמ"ס
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה