לאחר כישלון הגישור: מנכ"ל הדסה תוקף את הרופאים המתפטרים

 | 
(8)
המשבר בהדסה
בתגובה לטענות שהשמיעו הבוקר (ב') הורי הילדים המאושפזים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה עין כרם, מנכ"ל הדסה מאשים את ההורים ואת הרופאים המתפטרים ומשווה אותם לכת. בכנס בריאות של לשכת סוכני ביטוח באייר פורט סיטי אמר רוטשטיין כי "כולנו מכירים את תופעת הכתות כשאיש אחד מסוגל לקחת אחריו קבוצה גדולה של מאמינים למעשים שלאנשים מבחוץ נראים לא הגיוניים. אנחנו ללא ספק בתרחיש לא הגיוני".
עוד הוסיף פרופסור רוטשטיין, "הרופאים מחפשים לעצמם יחד עם קבוצת הורים מאוד דומיננטית את הסידור עבודה שלהם בבית החולים השכן, מה שהם רצו בהתחלה הם רוצים גם היום. אני לא מאמין שהגישור ישיג משהו, בגישור אמרתי על הכול כן, והרופאים אמרו על הכול - לא".
נוכח כישלון תהליך הגישור שעתיד להסתיים היום קראו ההורים להתערבות מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון בטענה כי "מדובר במשבר הרפואי מהגדולים בתולדות המדינה, כזה המחייב התערבות של הדרגים הגבוהים ביותר".
ההורים תקפו את שר הבריאות בטענה כי הוא מתבצר בעמדתו ודוחה את כל הצעותיהם: "הבאנו לשולחן חמש הצעות שונות שכולן נדחו על ידי שר הבריאות ליצמן, מטעמי אגו בלבד ולא משיקולים ענייניים. בסוף האגו הזה יהרוג את ילדינו. ליצמן מציע מתווים שונים ומשונים שאין להם שום היתכנות בשטח".
כזכור, ביום חמישי האחרון הודיע עו"ד אליעד שרגא, המייצג את ההורים, למגשר, כי בכוונתם לנטוש את הליך הגישור בשל היעדר מעורבות ישירה של השר ליצמן. "לא ייתכן שילדינו נמצאים בסכנת חיים והשר לא טורח להשתתף בגישור כל כך חשוב", כך אמרו ההורים.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  עיצה לפרופ' רוטשטיין
  משה 10/07/2017 15:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מר רוטשטיין הנכבד, אני מצדיק את ההחלטות שלך .ברור לי שאתה פועל מתוך אמונה שלמה למען ובשביל בית החולים. אני לא מצדיק ולא מקבל את ההתלהמות שלך . כדאי להוריד להבות ולא להרים אותן. לפעמים מענה רך ישיב חימה ..... אז, לא חייבים להגיב על כל מיךה ובטח לא בהשוואות לכתות וכדו' . לפני דיבור תחשוב רגע לאן מה שתה אומר יביא אותך.איך אתה היית מגיב לו היית בצד השני. ותזכור : מילה שיוצאת לא חוזרת....(מבעל ניסיון)
  סגור
 • 7.
  אכזריות לשמה. כך מתנהלת היום המדינה
  ליבי עליהם 09/07/2017 22:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היחס לחולים,זקנים,נכים בישראל שומט מתחת לרגליה את זכות קיומה. ובכל אשמים מוסדות המדינה וקברניטיה. העיקר ה"יוקרה" של הדסה ומנכ"לה. מסכן מי שצריך אותם
  סגור
 • 6.
  מהלך מסוכן
  הדסה תקרוס? 05/07/2017 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המהלך של הרופאים שיתכן שהתכוננו לטובה מאוד פגע בהדסה. חלק מהקיסה של הדסה נבעה מהעדפה של הרופאים את העבודה הפרטית על פני העבודה בבית חולים.כמובן גם המגדל המטורף.
  סגור
 • 5.
  מי מנהל את בתי החולים ?
  יאיר 04/07/2017 16:59
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הרופאים מנצלים את הכח שלהם על חשבון החולים . מה פתאום שתקבעו כמה תרויחו ? מי ינהל ? מי ינשום ? מי ימות ? מה זה . לא מספיק השכר שלכם הינו בשמיים , אתם רוצים להשפיל גם את מנהל הבית חולים , את השר .
  סגור
 • 4.
  משרד הבריאות קובע
  גדי 04/07/2017 10:07
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המדינה היא הריבון ולא בגץ בטוח שיש להם עמדה כמו שלי יש עמדה הכל. כרטא
  סגור
 • 3.
  הר"י התנגדו למינויי מנכ"לית לבית חולים וולפסון.
  רוני 04/07/2017 10:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מפני שאינה רופאה (כלומר אינה חלק מהקליקה) ולכן החלטות שתקבל יהיו כלכליות בעיקרן ולא טובת החולים. מנכ"ל הדסה מונה להבריא את בית החולים - כלכלית, היכן האר"י למה לא שומעים אותם טובת החולים היא דרישת הרופאים שיטופלו במחלקת ילדים וללא עומס מיותר שתירות רפואית יוצרת במחלקה - נכון שזו החלטה לא כלכלית במיוחד. אני מצפה שהאר"י ויושב ראש הארגון יצאו בקריאה לשר הבריאות לפתוח מחלקה בשערי צדק.
  סגור
 • 2.
  Gg
  צבי לך לעזעזל 04/07/2017 01:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צבי אוטיסט
  סגור
 • 1.
  די עזבו את הרופאים המפגרים
  צבי 03/07/2017 16:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כידוע בתי הקברות מלאים באנשים שחשבו שאין להם תחליף
  סגור