: המטבע האמריקני מאבד 0.5% לרמה של 3.714 ש'; האירו מתחזק

דברי יו"ר ה'פד' הפיחו תקוות להקלה כמותית ושלחו את הדולר לקרבת שפל של חודש. מנגד, נתון בגרמניה תמך באירו. בישראל: הריבית נותרה ב-2.5%
 | 
ברננקי מכביד על הדולר
הדולר נסחר בקירבת שפל חודשי מול סל מטבעות שונים בעולם, זאת לאחר שיו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, אותת אתמול כי ימשיך במדיניות המוניטרית התומכת והשאיר בחיים את תקוות המשקיעים לתמריץ מוניטרי נוסף לכלכלה האמריקנית, בדמות הרחבה כמותית נוספת.

מדד הדולר נסחר ברמה של 78.937 וצלל לשפל של 78.870 אמש כאשר ברננקי אמר שמדיניות הבנק המרכזי בנוגע לשיעורי ריבית נמוכים מאוד היא הכרחית בכדי להפחית את האבטלה, בכך הבהיר איננו ממהר כלל לשנות כיוון. אלמנט נוסף שתרם אתמול היה הסנטימנט העסקי בגרמניה שזינק בצורה לא צפויה, הזניק את האירו ותרם לתיאבון המשקיעים לסיכון.

בזירה המקומית, המסחר במט"ח מושפע מהחלטת בנק ישראל מאתמול להותיר את הריבית במשק ברמה של 2.5%, זאת בהתאם לתחזיות הכלכלנים. בין הגורמים להותרת הריבית כפי שנמסרו בהודעה המצורפת - המדד שנותר ללא שינוי, השיפור שנצפה באומדני הציפיות השונים, הירידה במפלס החששות בדבר הידרדרות משמעותית בפעילות הכלכלית באירופה ובארה"ב וכרגיל - רמות הריבית הנמוכות בחו"ל.

מלבד הותרת הריבית ללא שינוי, בבנק ישראל עדכנו מעלה את תחזית הצמיחה. לפי התחזית הנוכחית, התוצר המקומי הגולמי צפוי לצמוח בשנת 2012 ב-3.1% (מול תחזית קודמת לצמיחה של 2.8%) ובשנת 2013 ב-3.5%.

המטבע האמריקני נסחר בירידות של 0.5% מול השקל לרמה של 3.714 שקלים והאירו מתחזק ב-0.2% לרמה של 4.959.

ורד יצחקי, מנכ"לית פריקו ניהול סיכונים: "השווקים מביעים אופטימיות לאור דבריו של הנגיד האמריקני שהצהיר כי בסוף חודש אפריל יצא ה'פד' בתוכנית רכישת אג"חים נוספת. ברננקי פועל בגלל שהוא מבין שהמשק האמריקני לא נראה טוב וטרם התייצב ולמעשה מדובר בתרופה למכה".

"התחזקות האירו, גם בשיעורים נמוכים מצביעה גם היא על אופטימיות. השקל צפוי להתחזק מול הדולר בימים הקרובים. שבירה של רמת 3.69 שקלים לדולר עשויה להוביל את השקל אל עבר רמת 3.64 שקלים לדולר".

יצחקי הוסיפה, כי "המצב באירופה עדיין לא טוב, וברגע שיהיו ידיעות על העמקת המשבר באירופה, אנו נראה את האירו שב להיחלש אל עבר רמות של מתחת ל-1.3 דולר לאירו, הדבר צפוי לתמוך בעצירת הייסוף של השקל מול המטבעות המובילים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה