האנליסטים מעדכנים מחירי יעד למזרחי טפחות - אפסייד של עד 22%

הפיקוח על הבנקים בוחן את ההסכם ויגבש את דרישותיו בתוך זמן קצר. אלון גלזר: "הסיכונים העיקריים לבנק כרגע נראים רחוקים מלהתממש"
|
אלדד פרשר, צילום: אבשלום ששוני

בנק מזרחי טפחות +2.15% מזרחי טפחות 9,470 +2.15% מזרחי טפחות בסיס:9,271 פתיחה:9,385 גבוה:9,498 נמוך:9,291 תמורה:24,884,097 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווח אמש כי דירקטוריון הבנק אישר את ההסדר עם משרד המשפטים בארצות הברית, במסגרתו ישלם הבנק סכום של 195 מיליון דולר, ובכך באה לסיומה חקירה רחבת היקף אשר ניהל משרד המשפטים האמריקני במשך 5 שנים (לכתבה המלאה). האנליסטים מגיבים בהעלאת מחירי היעד, כאשר בבית ההשקעות IBI מזהים אפסייד של כ-12% ביחס לשער הבסיס של הבנק הבוקר ובלידר שוקי הון מעניקים המלצת קניה עם אפסייד של כ-22% על שער הבסיס של הבנק הבוקר.

לדברי אלון גלזר, סמנכ"ל בלידר שוקי הון: "מניית הבנק רשמה תשואת חסר משמעותית ביחס לסקטור השנה (בעיקר לאחר דרישת הקנס מהרשויות בשנה שעברה), והיא מתומחרת להערכתנו בזול ביחס לסקטור. הבנק נסחר הבוקר במכפיל הון של 1.09, כאשר התשואה המייצגת של הבנק עומדת כיום על כ-12% לפחות. יש לזכור כי הבנק נהנה משיפור ברווחי המימון על רקע פתיחת המרווחים במשכנתאות ותהליך העלאת הריבית, כאשר הסיכונים העיקריים בבנק הינם שוק הדיור ומצב המאקרו המקומי, סיכונים שכרגע נראים רחוקים מלהתממש. אנו מעלים את המלצתנו על הבנק לתשואת יתר עם מחיר יעד של 82 שקלים".

במחלקת המחקר של בית ההשקעות אי.בי.אי מציינים בתגובה להודעת הבנק כי מדובר בחדשות טובות לבנק, שהצליח למזער את נזק הקנס וגם להסיר מעליו את עננת החקירה. "כעת, יוכל הבנק לחזור למקד את תשומת הלב הניהולית באסטרטגיה שהציב הנוגעת בין היתר לחיזוק האשראי העסקי לצד המשך התרחבות במגזר האשראי לדיור וגם לחזור לחלק דיבידנדים. אם מעדכנים את גובה הקנס הסופי לתחזית תוצאות הבנק, אנו מגיעים לרווח של כ-200 מיליון שקל ותשואה להון חד ספרתית נמוכה. אנו מעדכנים את מחיר היעד למניה ל-75 שקלים, בהמלצת תשואת שוק".

עם זאת, עמדת הפיקוח על הבנקים בנוגע להסדר עדיין לא ברורה ובנק ישראל הודיעו הבוקר כי "הפיקוח על הבנקים בוחן את ההסכם הסופי והממצאים המופיעים בו ויגבש את דרישותיו בתוך זמן קצר".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות