עו"ד אלי לוי, מנהל מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר פורש מתפקידו

 |  (1)
עו"ד אלי לוי, צילום: גיא אסיאג
עו"ד אלי לוי, מנהל מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר, הודיע היום (ד') על החלטתו לפרוש מתפקידו בסוף שנה זו, לאחר 18 שנות שירות אשר במהלכן מילא שורה של תפקידים בכירים, הן בתחום האכיפה והן בתחום האזרחי.
בשנת 2012 החל עו"ד לוי לכהן כמנהל מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת המסחר. במהלך כהונתו זו הוביל שורה ארוכה של חקירות מורכבות תוך שהוא פועל במסגרת זו להטמעת תהליכים ניהוליים וטכנולוגיים מתקדמים הממקמים כיום את המחלקה בחוד החנית של גופי האכיפה בישראל.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בתקופת כהונתו חוזקו שיתופי הפעולה המבצעיים והמודיעיניים עם רשויות אחרות ובכלל זה עם רשות המיסים, משטרת ישראל ורשות איסור הלבנת הון. כמו כן תקופת זו התאפיינה בשיתופי פעולה נרחבים עם רשויות זרות.
לצד ההליכים הפליליים עליהם היה אמון, פעל עו"ד לוי לביסוס וקידום הליכי האכיפה המנהלית תוך פעילות נמרצת להטמעת תהליכי עבודה סדורים של הליך הברור המנהלי, הליך אשר הפך במהלך שנים אלה לכלי חשוב נוסף בפעילות האכיפה של רשות ניירות ערך בשוק ההון הישראלי.
בתפקידיו הקודמים שימש עו"ד לוי כיועץ משפטי וכמנהל המחלקה לפיקוח על השוק המשני. במסגרת זו הוביל שורה ארוכה של תהליכי חקיקה ובכלל זה פעל להסדרת דרך פעולתן של זירות "הפורקס" בישראל. כמו כן שימש במהלך תקופה זו כנציג רשות ניירות ערך בדירקטוריון הבורסה תוך שהוא מקדם במסגרת זו סוגיות מהותיות הנוגעות להיבטי הממשל התאגידי בה.
עו"ד אלי לוי אמר היום "אני מסיים כהונה מרתקת ומרובת אתגרים בתחושת עשייה וסיפוק מקצועי. את עבודתי ברשות ניירות ערך ראיתי כשליחות ציבורית כאשר בכל מהלך תקופתי זו תמיד עמדה לנגד עיניי טובת הציבור וההגנה עליו. אני מותיר אחרי מחלקה איכותית, מקצועית וערכית אשר אין לי ספק כי תמשיך בדרך זו גם בעתיד". 
יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר אמר "אני מודה לאלי על פועלו למען ציבור המשקיעים, פעילות אשר התאפיינה במקצועיות, נחישות, יעילות והגינות ותוך הפגנת יצירתיות רבה וללא משוא פנים. אלי הוביל מספר רב של חקירות מורכבות ורחבות היקף, ובהן חקירת פרשיות בזק, אי.די.בי, סימנס, קרן קלע ועוד רבות אחרות כל זאת לצד הכפלת מספר תיקי החקירות מחד ובפעולה נמרצת לקיצור הימשכותן מאידך. אין לי ספק כי ימשיך בדרך זו בכל משימה אשר תוטל לפתחו".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לפני שאתה פורש
  תומר 15/11/2017 10:34
  הגב לתגובה זו
  5 0
  תבדוק מי מוריד את מדד SME60 כל יום בשעה 17:12
  סגור