הפניקס: זינוק ברווח הכולל ברבעון הראשון ל-270 מיליון שקל

 | 
(1)
יצחק תשובה, צילום: בוצ'צ'ו
חברת הביטוח הפניקס מקבוצת דלק של יצחק תשובה פרסמה הבוקר את הדו"חות לרבעון הראשון של השנה.
החברה המשיכה לצמוח במרבית אפיקי הפעילות שלה, כאשר הפרמיות שהורווחו ברוטו ברבעון הראשון עלו ב-17% לסך של 2.44 מיליארד שקל. הפרמיות שהורווחו בשייר עלו ב-18.4% ל02.25 מיליארד שקל.
תיק הנכסים המנוהלים בתחום הפנסיה עלה ל-18 מיליארד שקל לעומת 17 מיליארד שקל ברבעון הראשון של 2016. תיק הגמל נותר ללא שינוי על 27 מיליארד שקל, תיק הנכסים של השירותים הפיננסיים (שניתן באמצעות בית ההשקעות אקסלנס) ירד מ-53 מיליארד שקל ב-2016 ל-49 מיליארד שקל ברבעון הראשון של השנה, ותיק הנוסטרו נותר ללא שינוי על 21 מיליארד שקל.
לפי מצגת החברה שפורסמה בצמוד לדו"חות, הערך הגלום של חברת הביטוח הפניקס עלה ב-25% ל-8.1 מיליארד שקל.
בשורה התחתונה, הרווח הכולל של חברת הביטוח זינק מ-17 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2016 ל-270 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה.
העלייה בשיעורי הריבית הגדילה את הרווח בסך של 66 מיליון שקל (לפני מס) בהשוואה לרבעון המקביל בו חל גידול בהתחייבויות הביטוחיות שהקטין את הרווח בסך של 196 מיליון שקל. דמי הניהול המשתנים תרמו לרווח לפני מס סך של 72 מיליון שקל, בהשוואה ל-28 מיליון שקל אשתקד.
הרווח הכולל בתקופה המקבילה אשתקד הושפע מהותית מהגדלת ההתחייבויות הביטוחיות בביטוח כללי בענפי חובה וחבויות שהקטינה את הרווח בסך כולל של 119 מיליון שקל לפני מס ו-76 מיליון שקל אחרי מס, על רקע פרסום המלצות ועדת וינוגרד.
הרווח המיוחס לבעלי המניות של הקבוצה ברבעון הראשון של שנת 2017 הסתכם ב-254 מיליון שקל, בהשוואה להפסד בסך של 29 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
  איל דבי לאומי שוקי הון: "אנחנו רוצים להתחיל דווקא מהשורה התחתונה, כלומר מהתשואה על ההון– שהסתכמה לכדי 21% ברבעון (בגילום שנתי). אין חולק שתשואת הון של 21% אינה בגדר רמה מייצגת לחברה, שכן בניגוד לרבעונים קודמים - בהם ירידת הריבית הובילה להגדלת העתודות הביטוחיות ולהקטנת הרווחים - ברבעון הנוכחי הריבית במשק עלתה, כך שהפעם נזקפה הכנסה חריגה (בסך של 66 מיליוני שקלים, לפני מס). בנוסף, הוצאות המיסים היו גם הן נמוכות, ביחס לשיעור המס הסטטוטורי, כך שגם אותן יש להעלות. שני שינויים אלה, לבדם, מקטינים את תשואת ההון ברבעון לכדי קצת יותר מ- 15% (דומה מאד לתשואת ההון בכל שנת 2016). תשואת ההון המתוקנת גם היא לדעתנו גבוהה ואינה מייצגת, אבל מבחינת כדאיות ההשקעה במניה, לתשואת ההון בפני עצמה אין משמעות רבה, אלא אם מציבים אותה מול מכפיל ההון בו נסחרת המניה. כשעושים זאת, המסקנה המתקבלת ברורה - למרות עליות השערים החדות שנרשמו לאחרונה, נקודת המוצא הייתה כל כך מעוותת ובלתי סבירה, כך שגם כעת תמחור המניה לוקה בשמרנות יתרה. וכן, אנחנו מודעים לעובדה שברקע יש עסקה למכירת החברה - עם תג מחיר בצידה".
"לפני תשעה חודשים לערך, כאשר העסקה מול יאנגו פורסמה, טענו שהאחרונה עושה עסקה מעולה - למרות שהמחיר ששילמה, היה גבוה בכ- 60% ממחיר המניה (נכון ליום ההודעה). כיום התמונה התהפכה, כך שהמחיר בעסקה נמוך בכ- 10% ממחיר המניה. אז זו בדיוק הנקודה, שגם במחיר השוק הנוכחי, אנחנו חושבים כי רכישת הפניקס היא עדיין עסקה טובה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תותחים
  יוסף 28/05/2017 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תשובה מוכר לסינים חברה פנטסטית שנמצאת בתנופה ובמחיר לא גבוה מבחינת הפוטנציאל קדימה.
  סגור