בנק ירושלים ברוקראז': "לאומי צפוי לבצע פרישה משמעותית של מאות עובדים ב-2017"

 | 
(1)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
הפיקוח על הבנקים הודיע היום (ד') על תכנית התייעלות בנדל"ן של הבנקים, שתבוצע על ידי הקלות בהון הרגולטורי עבור בנק אשר יעביר את יחידות המטה או ההנהלה ממרכזי הערים. בראייה רחבה לסקטור כולו, מאיר סלייטר, אנליסט הבנקים של בנק ירושלים ברוקראז', כותב בתגובה למהלך כי ההשפעה ככלל לא מהותית, אבל רלוונטית יותר עבור דיסקונט ומזרחי, גם עבור לאומי והפועלים ופחות עבור הבינלאומי.
וכך כותב סלייטר: "הבנקים צריכים להוכיח שהמעבר חוסך בעלויות בטווח הארוך וכמובן ימשיך לתת מענה לצרכים שלהם. בכפוף להעברת היחידות והוכחת היעילות של המהלך יעניק הפיקוח הקלה ביעדי ההון לתקופת הזמן של תוכנית ההתייעלות כפי שתוצג ותאושר בפיקוח. ההקלות יהיו בגובה רווח ההון של מכירת הנדל"ן עוד לפני שנרשם בדוחות, ובנוסף, בסכום של העלויות הישירות בגין המעבר. אנו מעריכים את ההשפעה של ההקלה ושל ההתייעלות כלא מהותית עבור הסקטור. עם זאת, להערכתנו, התוכנית רלוונטית יותר לחלק מהבנקים".
"דיסקונט כבר הודיע על מעבר ההנהלה לראשון לציון, כלומר עבורו זה רלוונטי מאוד. מזרחי הכריז בעבר על רצון למכור את מרבית נכסי הנדל"ן ולעבור לשכירות, כולל בניין ההנהלה. ההקלה עשויה לגרום לבנק גם לעבור דירה ולא רק למכור את הבניין הנוכחי ברמת גן. גם לאומי ביצע השקעה גדולה בבניין ההנהלה, אך יש לו יחידות מטה נוספות בהיקף גדול שיושבות במיקומים נוספים בתל אביב. הבנק כבר מתכנן לבצע הרחבה של הפריסה שלו בלוד, והתכנית עשויה לזרז את הכוונות הללו. אצל פועלים בניין ההנהלה יחסית ותיק ויש לבנק יחידות מטה נוספות בכל רחבי תל אביב. הבנק עשוי לנצל את התוכנית כדי להעביר חלק מיחידות המטה. לגבי הבינלאומי - להערכתנו, התכנית פחות רלוונטית עבורו לאור ההשקעה הגדולה שביצע בבניין ההנהלה החדש".
סלייטר מציין נקודה חשובה נוספת נמצאת בתחתית ההוראה שפרסם היום הפיקוח, ונוגעת להארכת האפשרות לקבלת הקלה רגולטורית בגין התייעלות בתחום העובדים לשנה וחצי נוספות, עד אמצע 2018. "הארכה זו רלוונטית מאוד לבנק לאומי, הבנק היחידי שביצע בשנה שעברה תכנית התייעלות נקודתית לשנת 2016 ולא תכנית ארוכה ל-5 שנים, כפי שביצעו מרבית הבנקים האחרים. לאומי ביצע תכנית נקודתית מכיוון שהיקף העובדים שרצה שיפרשו היה גדול והיה עשוי להשפיע על הרישום החשבונאי של הפרישה. לכן לאומי גם הגביל את היקף הפורשים ל-700 בלבד, על אף שקיבל אינדיקציות לרצון לפרוש מעובדים נוספים. הארכה זו תאפשר ללאומי לבצע תכנית נוספת בשנת 2017 ואולי, אם יהיו עובדים נוספים שיתעניינו בפרישה, תוכל התכנית לגלוש גם ל-2018. להערכתנו, לאומי צפוי לנצל את ההארכה שניתנה לו ולבצע פרישה משמעותית של עוד מספר מאות של עובדים בשנת 2017 ולצמצם את מצבת העובדים בשיעור נוסף".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חושבים שאם מזיזים כמה אצבעות אז הם עובדים!
  חיים 08/03/2017 17:56
  הגב לתגובה זו
  0 3
  אוכלי חינם .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות