כלכלני לאומי: "ממליצים על אחזקה מהותית במניות בת"א"

|
(6)
מאקרו כלכלה

כלכלני מערך הייעוץ בהשקעות בבנק לאומי כותבים בסקירתם השבועית כי "נתוני המאקרו מצביעים על המשך שיפור בכלכלה העולמית. במקביל, חלה עליה הדרגתית בסביבת האינפלציה במשקים מרכזיים. מגמות אלו, ככל שימשכו, יתמכו במעבר הדרגתי לסביבה מוניטארית מרחיבה פחות בהשוואה לשנים האחרונות. לתהליכים אלו השלכות רחבות גם על הכלכלה הישראלית. עליה בסביבת הריבית עשויה להביא לאורך זמן לשינוי באופן התמחור של כלל אפיקי ההשקעה בתיקים".

"באפיק האג"חי, המלצנו לאחרונה על מעבר לחשיפה מאוזנת בין חשיפה שקלית לחשיפה צמודת מדד, לאחר תקופה מסוימת בה העדפנו את החשיפה השקלית. קצב האינפלציה בישראל צפוי לעלות במתינות בחודשים הקרובים מעל לציפיות השוק. הערכה זו נשענת על סביבת הביקושים המקומית, התגברות האינפלציה בחו"ל, ותנאים טכניים הנוגעים להתפתחות האינפלציה בינואר-פברואר. מנגד, עוצמת השקל והפחתות מיסים אפשריות - עשויים למתן את קצב עליית המדד".

"המח"מ המומלץ בתיקים הוא בינוני-קצר. זאת, על רקע ההערכה שסביבת הריביות העולמית והמקומית תוסיף לעלות בשנים הקרובות. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים באפיק זה. יתר על כן, אנו ממליצים על חשיפה מזערית לאגרות חוב חו"ל המדורגות מתחת לדירוגי השקעה, לאור התשואה הנמוכה בהשוואה לסיכון באפיק זה".

"במבט כולל, אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. בטווח הארוך, שינויים מהותיים במדיניות הפיסקאלית בארה"ב עשויים להביא לשיפור ברווחיות הפירמות, אך מנגד עלולים להיות מלווים בהתפתחות גורמי סיכון לכלכלה העולמית (קיטון בסחר העולמי, גידול נוסף בחוב הממשלתי, עלייה בסביבת האינפלציה, סיכוני מטבע ועוד). לאור רמת התמחור הגבוהה בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ".

"אנו ממליצים על אחזקה מהותית במניות בישראל. רווחי הפירמות המקומיות צפויים לגדול לאור השיפור בתחזיות הצמיחה של ישראל, שוק העבודה החזק, וההערכה שהעלאת ריבית בישראל לא צפויה בחודשים הקרובים. בנוסף, תמחור שוק המניות הישראלי עדיף על שוקי המניות העיקריים בחו"ל. יחד עם זאת, קיימת עדיפות לבחירת מניות באופן סלקטיבי ולא באמצעות רכישת המדדים הכלליים. זאת, עקב כך שמספר מניות שאינן מומלצות, הינן בעלות משקל גבוה יחסית במדדים אלו".

"הפער בין הריביות המוניטאריות של ארה"ב ושל ישראל צפוי להמשיך ולהתרחב במהלך שנת 2017. התרחבות זו עשויה להביא לעלייה בתנודתיות שער החליפין. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית". 

כלכלני לאומי מדגישים כי "קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, אג"ח קונצרני, סחורות) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  זה מתחיל להדאיג
  כשלאומי כותבים כך 04/02/2017 10:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכל הפוך אצלם .. התחזיות הכי דפוקות בארץ
  סגור
 • 4.
  מכת מנע (ל"ת)
  נוצה אדומה 03/02/2017 19:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  למר יונסי.
  ד"ר ניר(איצ100) 03/02/2017 17:59
  הגב לתגובה זו
  11 0
  האם אתה בטוח שכלכלני הבנק הגדול במדינה דיברו על אחזקה משמעותית בתל אביב. ממש לא נראה לי שכלכלן יגיד זאת..מה עוד שאנו נמצאים עמוק בעמוק מתחת לשיא ועוד היד נטויה.
  סגור
 • 2.
  גיבוב של אמירות ללא תכלית
  מנהל קרן גידור 03/02/2017 12:39
  הגב לתגובה זו
  9 0
  מה הם אומרים בעצם שיכול להניב תועלת למשקיע ?
  סגור
 • למנהל יקר. דברי חכמים כדורבנות.... (ל"ת)
  פרופ' אבירם(איצ100) 03/02/2017 16:41
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור
 • טען עוד
 • 1.
  ריווחי הפירמות בזינוק! ומה עם ריווחי החברות??? (ל"ת)
  אבשלום חום 03/02/2017 11:58
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות