אנרג'יאן מספקת תחזית: נפיק גז מ"כריש" ו"תנין" עד 2020

תכנית הפיתוח תכלול 3-4 בארות בשדה "כריש" ו-2-3 בארות בשדה "תנין" מול חופי ישראל
|
(2)
אנרג'יאן, צילום: אנרג'יאן
חברת אנרג'יאן נפט וגז הציגה היום פרטים לגבי פיתוח שדות הגז כריש ותנין. במסגרת מסיבת עיתונאים במלון הילטון בת"א הודיעה שפיתוח השדות "כריש" ו"תנין" יבוצע באמצעות יחידה של מתקן צף להפקה, אחסון ופריקה של נפט או גז טבעי (FPSO) שיאפשר להפיק גז בדרך מהירה.
זאת לאחר השלמת הרכישה של הנכסים בעקבות האישור שניתן על-ידי הממונה על חיפושי הנפט. העסקה שערכה נאמד ב-148 מיליון דולר ותוספת של תמלוגים, יוצאת לפועל כחלק ממתווה הגז של ישראל.
שדות הגז כריש ותנין, שהתגלו ב-2013 וב-2011 בהתאמה, מכילים משאבי גז בכמות של כ-2.4 טריליון רגל מעוקבת (TCF) על פי אומדן כמויות הגז הטוב ביותר (2C).
FPSO היא אחת השיטות המקובלות בעולם לפיתוח שדות הנמצאים במים עמוקים. שיטה זו תאפשר לאנרג'יאן למקסם את הפקת הרזרבות ולצמצם את ההשפעה הסביבתית, לעבד, לאחסן ולפרוק את הנפט בבטחה יחסית הרחק מן החוף, תוך דרישה מינימלית למתקנים חופיים.
באנרג'יאן היוונית מאמינים שהשימוש ב-FPSO יוביל לאספקת גז במחירים תחרותיים לטובת הצרכנים והכלכלה בישראל.
חברת אנרג'יאן תגיש תכנית לפיתוח שדה (FDP) עבור שני השדות במחצית 2017. תכנית זו צפויה לכלול קידוח של 3-4 בארות כדי לפתח את שדה כריש ושל 2-3 בארות כדי לפתח את שדה תנין  אחרי שההפקה מכריש תגיע לשלב מפנה בחיי השדה (come off plateau).
Energean E&P Holdings מתכוונת להתחיל להפיק גז בשנת 2020. פיתוח השדות "כריש" ו"תנין" עד התחלת הפקת הגז צפוי לכלול השקעה של עד 1.3-1.5 מיליארד דולר במהלך השנים הקרובות.
מנכ"ל חברת אנרג'יאן, מאתיוס ריגס: "אנו שמחים על ההתקדמות המהירה לקראת פיתוח נכס גז טבעי ברמה עולמית, הכולל 2.4 TCF של משאבים מותנים, שיביאו לגיוון מקורות אספקה ולמחירים תחרותיים עבור שוק האנרגיה הישראלי. אנו שמחים להתקדם עם פיתוח השדות מהר ככל שניתן עם המשך תמיכתה של ממשלת ישראל והודות לתהליך קבלת ההחלטות המהיר שלה ועם שיתוף הפעולה של בעלי עניין אחרים במדינה".
אנרג'יאן הייתה פעילה בתחום הגז בישראלי - בשנת 2014 נכנסה כחברת הקידוחים ברישיונות החיפוש "שרה" ו"מירה" שבהם החזיקו החברות הכשרה אנרגיה ומודיעין. 
בשנת 2016 נאלצה קבוצת דלק של יצחק תשובה למכור את המאגרים "כריש" ו"לויתן" בכדי ליצור תחרות למונופול הגז של "תמר" ובהתאם לאישור מתווה הגז.
הקידוח במאגרי כריש ותנין הוא מסוג עמוק במיוחד. שני השדות נמצאים בצפון אזור המים הכלכליים של ישראל במרחק של כ-40 ק"מ זה מזה. אם התכניות יצליחו תיתכן תחרות לגז מ"תמר" ולוויתן".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אם נתניהו היה ראש ממשלה אן סיכוי לשיווק בארץ
  הכי ותיק 38 12/01/2017 09:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ***שוק חופשי*** ידוע לכול ש יש יחסים מעל ל טובים בן סבא תשובה ל .....מר נתניהו משהו הדומה ל יחס תן וקח נוסח ארנון מוזס לאור זאת הסיכוי לשיווק ו להתחרות ב דלק שואף ל אפס אבל על מנת למנוע פניה לממונה על ההגבלים יאפשרו בשוליים שיווק אבל סביר ההוצאות היו גדולות מ ההכנסות
  סגור
 • 1.
  נפיק מים מסלע (ל"ת)
  כן בטח 11/01/2017 15:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות